Nowy film o Supermanie w produkcji. Michael B. Jordan zastąpi Cavilla?

Radosław Krajewski
2021/02/27 12:05
11
0

Najnowszy film o Człowieku ze stali będzie restartem serii i z tego powodu twórcy chcą postawić na czarnego Supermana.

Nowy film o Supermanie w produkcji. Michael B. Jordan zastąpi Cavilla?Warner Bros. pracuje nad nowym filmem o Supermanie. Nie będzie to jednak kontynuacja Człowiek ze stali Zacka Snydera, ale zupełnie nowy rozdział dla słynnego superbohatera. Za produkcję będzie odpowiadać J.J. Abrams i jego firma Bad Robot. Będzie to kolejny projekt dla DC Comics, który zrealizuje Abrams po filmie i serialu na podstawie serii Justice League Dark. Interesująco prezentuje się nazwisko scenarzysty, którym został dziennikarz i pisarz Ta-Nehisi Coates. Laureat National Book Award dopiero niedawno rozpoczął karierę jako scenarzysta, pisząc skrypt do Wrong Answer w reżyserii Ryana Cooglera z Michaelem B. Jordanem.

Z tego też powodu decydenci Warner Bros. chcą postawić na zupełnie nową interpretację Supermana i powierzyć tę rolę czarnoskóremu aktorowi. W komiksach był nim Calvin Ellis, znany również jako Kalel, który pochodził z alternatywnej rzeczywistości, gdzie łączył superbohaterskie obowiązki z pełnieniem funkcji prezydenta Stanów Zjednoczonych. To właśnie w tę postać miałby wcielić się Michael B. Jordan, stając się gwiazdą nowego widowiska o Supermanie. Informacje tę potwierdzają źródła portalu Giant Freakin Robot. Przypomnijmy, że już w 2019 roku Warner Bros. spotkał się z aktorem, aby omówić z nim warunki przejęcia po Cavillu roli Supermana. Wtedy rozmowy zakończyły się niepowodzeniem, ale niewykluczone, że tym razem Jordan doszedł do porozumienia ze studiem.

Na przeszkodzie zatrudnienia Michaela B. Jordana mogą stać inne zobowiązania aktora. Niedawno pojawiły się plotki, według których gwiazdor miałby powrócić do roli Killmongera w drugiej części Czarnej Pantery. Niektóre plotki wskazywały nawet, że to jego postać mogłaby zostać nowym superbohaterem i stanąć na czele Wakandy. Jordan jest również zaangażowany w trzecią część Creeda, w której nie tylko zagra, ale również ją wyreżyseruje. Nie brakuje również plotek, że aktor miałby zostać obsadzony w roli Herkulesa w kolejnym rimejku Disneya.

GramTV przedstawia:

Jeżeli Warnerowi nie uda się zakontraktować Michaela B. Jordana, poszukają innych czarnoskórych kandydatów do roli Supermana. Z tego też powodu prawdopodobnie Henry Cavill przestanie być Clarkiem Kentem pomimo tego, że we wrześniu ubiegłego roku pojawiły się informacje, według których aktor podpisał ze studiem umowę na trzy projekty związane z Supermanem i kilka pomniejszych projektów, w których miał wziąć gościnny udział. Niewykluczone jednak, że Cavill wciąż pozostanie Supermanem i studio będzie sięgać po aktora, gdy uznają to za konieczne, ale w najbliższej przyszłości Clark Kent z pewnością nie otrzyma kolejnego dużego filmu.

Możliwe jednak, że aktora po raz ostatni zobaczymy w roli Supermana w nadchodzącej Lidze Sprawiedliwości od Zacka Snydera. Film będzie trwał ponad cztery godziny i z pewnością wiele czasu zostanie poświęcone postaci granej przez Cavilla. Odejście z roli Supermana może również zwiastować kolejny projekt aktora, którym ma być filmowa trylogia Mass Effect. Cavill będzie więc zbyt zajęty, aby w tym samym czasie łączyć postacie Geralta, Supermana i komandora Sheparda.

Szczegóły dotyczące rebootu Supermana nie są na razie znane. Film nie posiada jeszcze reżysera, ale patrząc na cały projekt, możemy spodziewać się, że studio obsadzi w tej roli osobę z mniejszości etnicznych. Nie ma również planów na start produkcji, ani też wyznaczonej daty premiery.

Komentarze
11
Noir1
Gramowicz
01/03/2021 10:36

Patrzę i nie wierzę. Ten świat głupieje do takiego stopnia, że już nie ma dla niego ratunku. Jedyny plus jest taki, że to początek tej głupoty i nie dorzyje jej kulminacji :)

Ray
Gramowicz
28/02/2021 08:16
Joker234 napisał:

Ale wiecie, że Superman był czarnoskóry w jednej z serii komiksowych?

Może i był, może nawet był to dobry komiks, ale wszyscy wiemy że to po prostu nie przejdzie przez ludzi bez burzy a film zaliczy niesamowitą klapę.

Headbangerr
Gramowicz
28/02/2021 02:46
Joker234 napisał:

Ale wiecie, że Superman był czarnoskóry w jednej z serii komiksowych?

Ale nie w oryginalnym pierwszym wydaniu, które powołało tą postać do życia.

Joker234
Gramowicz
27/02/2021 21:16

Ale wiecie, że Superman był czarnoskóry w jednej z serii komiksowych?

MisticGohan_MODED
Gramowicz
27/02/2021 15:09

I do tego jeszcze ten g... reżyser xP Szykuje się petarda.

Headbangerr
Gramowicz
27/02/2021 14:50

Ten świat ewidentnie zasługuje na reset. A przynajmniej ostatnie 10 lat należałoby cofnąć, przemyśleć i zacząć od nowa.

Kash28
Gramowicz
27/02/2021 14:16

Kurczaq... Czarny Superman... Ja nie wierzę... Hollywood juz głupieje... Nie wspomnę o nowym Predatorze🤣🤣🤣 

Frezko
Gramowicz
27/02/2021 14:15

A potem się dziwią że ludzie mają niechęć do czarnoskórych mam nadzieje że ta dziwna moda nie przyjdzie do Polski.

JaCzyliJa
Gramowicz
27/02/2021 14:15

Black washing idzie pełną parą.

dariuszp
Gramowicz
27/02/2021 12:50

J.J. Abrams skopał nowe Star Wars tak że musieli się ratować Mandalorianem i wznowić Clone Wars. 

JJ Abrams także skopał nowego Star Treka który już nie ma nic wspólnego z serią Star Trek.

Biorąc pod uwagę że kilka jego ostatnich filmów to były porażki - boję się o Supermana. Zwłaszcza że ostatni dobry film z tą postacią był w latach '80.

shak3r
Gramowicz
27/02/2021 12:23

Napisałbym coś, ale nie napiszę.