Marvel wstydzi się porażki Marvels. Studio podejmuje zaskakujący krok

Radosław Krajewski
2023/12/04 16:00
0
0

Pełnego obrazu finansowej klapy Marvels możemy jeszcze długo nie poznać.

Nie ma już żadnych wątpliwości, że Marvels będzie największą porażką w piętnastoletniej historii MCU. Wkrótce minie miesiąc od premiery filmu, który w Ameryce zdołał zarobić jedynie 80,7 mln dolarów, zaś globalnie 197 mln dolarów. Do Incredible Hulk z 2008 roku produkcja w reżyserii Nii DaCosty traci ponad 68,5 mln dolarów i nie ma szans, aby Marvels mogło to odrobić. Świadomy ogromnej klapy swojego filmu jest Marvel, który podjął zaskakującą decyzję o raportowaniu przyszłych przychodów produkcji.

Marvel wstydzi się porażki Marvels. Studio podejmuje zaskakujący krok

Marvel nie będzie publikować nowych globalnych wyników Marvels

Studio najwyraźniej nie liczy na poprawę frekwencji w kinach w okresie świątecznym, w którym debiutuje mniej filmów, dzięki czemu niektóre produkcje mogą zyskać na popularności. Z Marvels tak nie będzie i w niedzielę Marvel Studios napisało w notatce dla prasy o aktualnych wynikach box office, że kolejne raporty o zagranicznych i globalnych zyskach Marvels nie będą więcej publikowane

Wraz ze spadkiem sprzedaży biletów na Marvels przestaniemy podawać weekendowe raporty dotyczące międzynarodowych/globalnych zysków z tego filmu.

GramTV przedstawia:

Studio jeszcze nigdy tak wcześnie nie rezygnowało z publikowania wyników finansowych swoich produkcji. Pomimo tego, że Marvels ma być wyświetlany w kinach jeszcze po Nowym Roku. Notatka sugeruje, że Marvel nie spodziewa się wysokich zarobków filmu, który w miniony weekend zarobił w Ameryce zaledwie 2,4 mln dolarów, pozostając poza pierwszą dziesiątką najpopularniejszych produkcji wyświetlanych w kinach.

Marvels w premierowy weekend zarobiło 46 mln dolarów w Ameryce, zaliczając najgorszy wynik otwarcia dla całego MCU. Rekord padł również w drugi weekend, w którym film Marvela zaliczył największy spadek wpływów w historii całego gatunku superbohaterskich produkcji. Prezes Disneya, Bob Iger, znalazł winnych tej sytuacji, którymi jego zdaniem są dyrektorzy Marvela.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!