Marvel rezygnuje z Kanga i Jonathana Majorsa? Avengers 5 może zmienić tytuł

Radosław Krajewski
2023/11/15 12:50
6
0

Studio ma nowy pomysł na prowadzenie swojej drugiej sagi w MCU.

To miał być nowy Thanos, który stanie się głównym zagrożeniem dla superbohaterów w drugiej sadze uniwersum. Ale wygląda na to, że Marvel poważnie myśli o zrezygnowaniu z Kanga i odgrywającego tę postać Jonathana Majorsa. Już wcześniej pojawiły się doniesienia, że studio może zastąpić złoczyńcę innym antagonistą, a za przykład podawano Doktora Dooma. Te informacje potwierdziła w podcaście Ringer’s House of R autorka książki MCU: The Reign of Marvel Studios, Joanna Robinson. Przyznała, że zza kulis słyszała, że Jeff Loveness, scenarzysta Ant-Man i Osa: Kwantomania, który miał pracować nad Avengers: The Kang Dynasty, opuścił produkcję po tym, jak Marvel zmienił kierunek i miał zrezygnować z postaci Kanga.

Marvel rezygnuje z Kanga i Jonathana Majorsa? Avengers 5 może zmienić tytuł

Marvel zmieni antagonistę dla drugiej sagi MCU?

Robinson potwierdziła, że scenarzysta nie pracuje już dla Marvela. Autorka dowiedziała się, że Loveness był „pochłonięty historią Kanga”, ale studio „zamierza od tego odejść”. Również zakończenie drugiego sezonu Lokiego może sugerować, że Marvel pominie Kanga w swoich planach na przyszłe produkcje i sięgnie po zupełnie nowego złoczyńcę.

Zaplanowane Avengers 5 może więc utracić swój oficjalny tytuł, na rzecz zupełnie nowego, który dopasowany będzie do dalszego rozwoju MCU. Joanna Robinson nie wie jednak, jakie dokładnie plany ma Marvel, ale nie zdziwiłaby się, gdyby nowy podtytuł nawiązywał do Doktora Dooma.

GramTV przedstawia:

Inną propozycją jest Avengers: Eternity Wars, które wydaje się alternatywnym tytułem dla Avengers: Secret Wars. Mimo to znak towarowy tej nazwy wciąż pozostaje w posiadaniu Marvela i mogą zdecydować się na ten tytuł w przypadku Avengers 5. Studio nieprzypadkowo zostawiło tę nazwy, pomimo utraty praw do innych tytułów, takich jak Eternity Saga, Nomad, czy Runaways: New Era.

Przypomnijmy, że Avengers 5 ma pojawić się w kinach 1 maja 2026 roku. Z kolei Avengers: Secret Wars dopiero 7 maja 2027 roku.

Komentarze
6
MisticGohan_MODED
Gramowicz
15/11/2023 18:23

Jak już porzucić to na dobre. W uniwersum Marvela nie brakuje przecież wrogów o globalnej skali zniszczenia... pierwszy przykład z brzegu - Galactus.

dariuszp
Gramowicz
15/11/2023 16:39
wolff01 napisał:

Nie dzięki. Najpierw było M-SHE-U, teraz próbują się ratować przywracaniem dawnych bohaterów jak Iron Man i Kapitan Ameryka. Czytaj - dalej nie mają pomysłu na MCU.

Są w panice. Nowy kierunek szlag trafił. Boją się. A muszą robić kasiorę. Więc oczywiście białe kołnierzyki chcą wrócić do tego co im dawało najwięcej kasy czyli klasycznego MCU.

Niech to zaorają, wyciągną głowę ze swoich tyłków albo wymienią 3/4 ludzi którzy obecnie siedzą przy tych filmach (łącznie z Fajgim) i wrócą do materiałów źródłowych a nie wymyślanie koła (komiksowego) na nowo.

Mi się wydaje że tam się prześlizgnęło za dużo skrajnej lewicy. Marvel ma ten sam problem z komiksami. Komiksy już dawno przekopały się przez damskie alternatywy popularnych bohaterów. Grały też ich mniejszości. Geje. Transy. Wszystko co sobie wymyślisz było w komiksach Marvela.

Tyle że robili to dla samej promocji tych grup a nie po to by stworzyć na stałe fajną postać czy fajną historię. Nikt z fanów których znam nawet nie jest w stanie mi wskazać jednej historii z tych przeinaczeń która by im się podobała. Ot autor miał problemy psychiczne i pakował je w komiks i promował je a fakt że robił komiks dla Marvela to była rzecz drugorzędna.

I tak sprzedaż komiksów spadła na pysk i w stanach np. gdzie królowały manga (Japonia) i manhwa (Korea) przejęły pierwsze skrzypce.

I teraz patrz... Marvel startuje z MCU i co? Używają aktualne wersje postaci z komiksów? Nie. Zignorowali wszystkie skrajnie-lewicowe psychiczne wymysły. I poszli w klasyczne postacie, I zrobili na tym miliardy.

Teraz powoli przechylają się w skrajnie-lewicowe bzdury i co? I zaliczają porażkę za porażką i chcą wrócić do początków nawet jeżeli aktorzy grające klasyczne postacie są już deczko starzy.

Chociaż mi się wydaje że dla Marvela jest już za późno. Chyba że wyjdą z czymś kompletnie nowym i odetną się od obecnych bzdur. Nie liczę na kompletny restart ale mogą np. skupić się na X-Menach itp. I później dodać klasyczne postacie do tych historii i wszystko połączyć.

wolff01
Gramowicz
15/11/2023 16:16
swgs napisał:

Nah... Niech dadzą Dr Dooma.

Nie dzięki. Najpierw było M-SHE-U, teraz próbują się ratować przywracaniem dawnych bohaterów jak Iron Man i Kapitan Ameryka. Czytaj - dalej nie mają pomysłu na MCU.

Niech to zaorają, wyciągną głowę ze swoich tyłków albo wymienią 3/4 ludzi którzy obecnie siedzą przy tych filmach (łącznie z Fajgim) i wrócą do materiałów źródłowych a nie wymyślanie koła (komiksowego) na nowo.
Trwa Wczytywanie