Marvel przyznał się do błędu przy chronologii. Film ze Spider-Manem winny zniszczeniem osi czasu MCU

Radosław Krajewski
2023/10/25 17:00
0
0

Studio w humorystyczny sposób podeszło do przyznania się do popełnionego błędu.

W Spider-Man: Homecoming doszło do zaskakującej sytuacji, która skonsternowała wielu fanów uniwersum. Chodzi o scenę z Adrianem Toomesem, znanym również jako Vulture, który wraz z pracownikami jego firmy sprząta Nowy Jork z gruzów budynków po walce superbohaterów z Lokim i armią Chitauri. To właśnie wtedy otrzymujemy informację, że wydarzenia te rozgrywają się osiem lat po wydarzeniach Avengers. Nie było to jednak możliwe, gdyż akcja pierwszej części trylogii Spider-Mana rozgrywa się jesienią 2016 roku, czyli cztery lata później (Avengersi mają miejsce w 2012 roku). Marvel w końcu przyznał się do błędu i ujawnił, że naruszyła ona chronologię całego uniwersum.

Marvel przyznał się do błędu przy chronologii. Film ze Spider-Manem winny zniszczeniem osi czasu MCU

Marvel poprawia błąd ze Spider-Man: Homecoming

W nowej książce Marvel Studios’ The Marvel Cinematic Universe - An Official Timeline studio oficjalnie odniosło się do zarzutów fanów, że w Spider-Manie: Homecoming znalazł się poważny błąd. Już wcześniej Kevin Feige przyznał, że nie chciał „aby ta scena wprawiła kogoś w zakłopotanie”. Również reżyser dwóch ostatnich części Avengersów odniósł się do sprawy, mówiąc wprost, że jest to „bardzo niepoprawne”.

Teraz Marvel w końcu oficjalnie odniósł się do tego problemu, a zrobiono to za pomocą Panny Minutki, czyli bohaterki Lokiego, która została stworzona przez TVA.

Czerwony alarm! Witajcie ponownie! Adrien Toomes mówi, że bitwa o Nowy Jork rozegrała się osiem lat temu, ale to wydarzenie miało miejsce zaledwie cztery lata wcześniej. To naprawdę dało nam do myślenia – uważam, że analityk zgubił gdzieś akta sprawy.

GramTV przedstawia:

Marvel jednak nie odniósł się do innej nieścisłości ze Spider-Man: Homecoming. W jednej ze scen Toomes trzyma dziecięcy rysunek stworzony kredkami, który przedstawia Avengersów walczących z Chitauri, który został narysowany przez jego córkę Liz. Dziewczyna w filmie ma 17 lat, więc przyjmując poprawki w chronologii, w chwili stworzenia rysunki miałaby 13 lat. To wciąż za dużo, jak na taką pracę. Rysunek miałby sens, gdyby rzeczywiście istniała ośmioletnia przerwa między Avengersami a Spider-Manem: Homecoming.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!