SEGA ponownie krytykowana. Nowa Gra Plus tylko w droższych edycjach Like a Dragon: Infinite Wealth

Wincenty Wawrzyniak
2024/01/22 19:00
0
0

SEGA ponownie obrywa za kontrowersyjną decyzję.

Niedawno sieć obiegła dość kontrowersyjna informacja. Jak podaje między innymi serwis Gaming Bolt, firma SEGA odpowiedzialna za wydanie zbliżającej się wielkimi krokami gry Like a Dragon: Infinite Wealth postanowiła ograniczyć dostępność trybu Nowej Gry Plus wyłącznie dla posiadaczy droższych edycji tytułu, czyli edycji Deluxe oraz Ultimate. Tym samym gracze, którzy zdecydują się na zakupienie tej produkcji w wersji standardowej nie otrzymają takiej opcji.

SEGA ponownie krytykowana. Nowa Gra Plus tylko w droższych edycjach Like a Dragon: Infinite Wealth

Nowa Gra Plus niedostępna w zwykłej edycji Like a Dragon: Infinite Wealth

Wieści na temat takowego planu pojawiły się już we wrześniu ubiegłego roku, co, jak nietrudno się domyślić, spotkało się z krytyką. Sęk w tym, że niektórzy nie wiedzieli, czy będzie to również dotyczyć angielskiego wydania gry, ponieważ tryb Nowej Gry Plus w przypadku Yakuza: Like a Dragon był dostępny całkowicie za darmo dla graczy na Zachodzie.

GramTV przedstawia:

Gdy więc potwierdziło się najgorsze, społeczność postanowiła wyrazić swoją opinię m.in. na forum Reddit. Znacząca większość zaznacza, iż „SEGA/Atlus posiadają absolutnie najgorszą politykę dotyczącą DLC/edycji premium”. Niektórzy zamierzają całkowicie zrezygnować z ogrania Infinite Wealth. I choć jest to ogólny standard dla serii Yakuza, tak jest to pierwszy tego typu przypadek, gdy Nową Grę Plus zablokowano w postaci DLC w przypadku angielskiego wydania produkcji. Szkoda.

Przypomnijmy, że Like a Dragon: Infinite Wealth ma zadebiutować już 26 stycznia bieżącego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!