Life is Strange: Double Exposure w ogniu krytyki. Wszystko przez wczesny dostęp

Mikołaj Ciesielski
2024/06/11 14:35
1
0

Decyzja Square Enix nie spodobała się fanom Life is Strange.

Na Xbox Games Showcase 2024 doczekaliśmy się zapowiedzi Life is Strange: Double Exposure. Zgodnie z przekazanymi informacjami gra ma zadebiutować na rynku jeszcze w tym roku, a użytkownicy mogą już składać zamówienia przedpremierowe. Square Enix podjęło jednak dość kontrowersyjną decyzję, która wyraźnie nie spodobała się fanom serii Life is Strange.

Life is Strange: Double Exposure
Life is Strange: Double Exposure

Gracze krytykują decyzję o wczesnym dostępie do Life is Strange: Double Exposure dla posiadaczy wersji Ultimate

Life is Strange: Double Exposure dostępne jest w przedsprzedaży w trzech wersjach – standardowej, Deluxe oraz Ultimate. To właśnie zawartość ostatniej z wymienionych edycji budzi spore emocje wśród fanów Life is Strange. Zgodnie z przekazanymi informacjami posiadacze Life is Strange: Double Exposure Ultimate Edition będą mogli zapoznać się z dwoma pierwszymi epizodami już 15 października 2024 roku, czyli dokładnie dwa tygodnie przed oficjalną premierą.

Standardowa wersja Life is Strange: Double Exposure dostępna jest na Steam w cenie 209 złotych. Natomiast gracze zainteresowani edycją Ultimate muszą przygotować się na wydatek rzędu 339 złotych. Fani zauważają, że uniknięcie spoilerów – które w przypadku Life is Strange mogą skutecznie popsuć zabawę – będzie ich kosztować aż 130 złotych.

GramTV przedstawia:

Gracze krytykują decyzję Square Enix m.in. na forum Reddit. Miłośnicy Life is Strange nie rozumieją, dlaczego posiadacze edycji Ultimate będą mogli zapoznać się z dwoma pierwszymi epizodami Life is Strange: Double Exposure tak wcześnie. Według wielu użytkowników dostęp do gry na 3 dni przed oficjalną premierą – jak ma to miejsce w przypadku większości produkcji – byłby wystarczający.

Na koniec warto dodać, że Life is Strange: Double Exposure ma zadebiutować na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5, Xbox Series X/S dokładnie 29 października 2024 roku. Gra ma trafić również na Nintendo Switch. Więcej informacji na temat wspomnianej produkcji otrzymamy w czwartekk – 13 czerwca 2024 roku – o 18:00 czasu polskiego, kiedy to odbędzie się specjalna transmisja live.

Komentarze
1
JakiśNick
Gramowicz
Ostatni wtorek

Jak chcą być płatnymi testerami to tylko lepiej dla normalnych graczy. Tym bardziej, że tą część robi firma krzak, a nie dontnod!