LEGO 2K Drive – najważniejsze informacje

Jakub Smolak
2023/05/10 07:50
0
0

Wydawca podzielił się garstką szczegółów na temat dostępnych trybów, rozgrywki międzyplatformowej oraz personalizacji pojazdów.

Premiera LEGO 2K Drive zbliża się wielkimi krokami i wszyscy miłośnicy ikonicznych klocków z pewnością ostrzą sobie zęby na tę produkcję. Wydawca podzielił się garstką przydatnych informacji na temat dostępnych trybów gry, zasad rozgrywki międzyplatformowej oraz personalizacji pojazdów.

LEGO 2K Drive – najważniejsze informacje

LEGO 2K Drive – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Oczywiście, zabawa w LEGO 2K Drive będzie skupiać się na eksploracji otwartego świata oraz rywalizacji w emocjonujących wyścigach. Wszystko w ramach czterech trybów rozgrywki:

  • Fabuła - graj solo lub w trybie kooperacji z podzielonym ekranem, rozgrywając karierę od początkującego kierowcy do słynnego mistrza, ścigając się z pełnymi charyzmy rywalami i walcząc o zdobycie upragnionego Sky Cup Trophy.
  • Tryb pucharowy – doświadcz emocji, jakich mogą dostarczyć tylko rozgrywki pucharowe. Kierowcom przyznawane są punkty w zależności od miejsca, na którym ukończyli wyścig, a ci z największą ilością punktów trafiają na podium.
  • Wyścigi – jeśli chcesz po prostu od razu wskoczyć w wir wyścigów, sprawdź ten tryb, w którym możliwe jest wybranie dowolnego toru oraz ustawienie preferencji związanych z dostępnymi umiejętnościami – a następnie natychmiastowy start w wyścigu.
  • Minigry – mają unikalne cele, które nie opierają się na przekroczeniu linii mety, a sukces wymaga nie tylko szybkości. W grach typu "Defend", musisz niszczyć fale maszerujących robotów, aby chronić cele, z kolei minigry typu "Rescue" to pełne chaosu starcia, w których walczysz z grupami złoczyńców i ratujesz bezradnych mieszkańców miasteczka.
LEGO 2K Drive – wszystko, co powinieneś wiedzieć, LEGO 2K Drive – najważniejsze informacje

Dowiedzieliśmy się również nieco więcej na temat rozgrywki międzyplatformowej oraz zabawy w kooperacji. W tym miejscu warto zaznaczyć, że rozgrywka międzyplatformowa nie będzie dostępna dla posiadaczy Nintendo Switch.

  • Lokalna rozgrywka / Splitscreen - wszystkie platformy zapewnią emocje związane z lokalnym trybem multiplayer, wykorzystującym podzielny ekran. W przypadku konsoli Nintendo Switch gracze mogą również prowadzić wspólną rozgrywkę przy wykorzystaniu dwóch konsol w ramach jednego bezprzewodowego połączenia
  • Rozgrywka online z przyjaciółmi - dołącz do zabawy dzięki dostępnej rozgrywce międzyplatformowej na PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One i PC za pośrednictwem platformy Steam i Epic Games Store. Największym trybem w ramach rozgrywki ze znajomymi jest Shared World, w którym do sześciu graczy może wspólnie ścigać się po rozległej przestrzeni Bricklandii.
  • Rozgrywka online ze wszystkimi graczami – zobacz jak będziesz radzić sobie w rywalizacji przeciwko graczom z całego świata. W ramach tego trybu gracze będą dobierani bazując na podobnym poziomie ich umiejętności i rywalizować będą mogli ze sobą w trybie pucharowym oraz wyścigowych wydarzeniach. Aby zapewnić jak najlepsze i najbezpieczniejsze środowisko do rywalizacji gra nie będzie zapewniać możliwości komunikowania się z innymi graczami. Jedynym sposobem, aby się wyróżnić będą umiejętności w prowadzeniu pojazdów, ich wygląd oraz personalizacja.

GramTV przedstawia:

Jedną z największych atrakcji wydaje się być możliwość tworzenia niepowtarzalnych pojazdów. Wszystko wskazuje na to, że podczas budowania z LEGO gracze będą mogli wnieść się na wyżyny swojej kreatywności.

  • Garaż to miejsce gdzie możesz budować i modyfikować swoje pojazdy w LEGO 2K Drive. Dzięki niemu masz moc, by stworzyć pojazd marzeń, dostosowując wszystkie klocki, z jakich jest zbudowany. Wraz z rozpoczęciem gry otrzymasz dostęp do setek klocków, podzielonych na rodzaje i kategorie, a liczbę tę można zwiększyć do ponad tysiąca wraz z postępami rozgrywki.
  • Wszystkie pojazdy w LEGO 2K Drive posiadają własne statystyki, takie jak maksymalna prędkość, przyspieszenie, sterowność, punkty życia, siła uderzenia oraz masa. Z im większej ilości klocków zbudowany jest pojazd, tym cięższy się staje, co wpływa na statystykę jego masy, a każda z kategorii masy według której podzielone są pojazdy w grze (od super lekkiej do masywnej) posiada swoje wady i zalety. Jednocześnie mechanika tworzenia pojazdów została zaprojektowana tak, by zapewnić zbalansowaną rozgrywkę – pojazd, którego jedna ze statystyk będzie szczególnie wysoka, cechować będą niższe parametry pozostałych statystyk.

Na koniec przypomnijmy, że LEGO 2K Drive zadebiutuje na rynku już 19 maja i będzie dostępne na PC oraz konsolach Xbox One, Xbox Series S/X, PlayStation 4, PlayStation 5 i Nintendo Switch. Chętnie dowiemy się, czy czekać na tego duchowego spadkobiercę kultowego LEGO Racers.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!