Kolejna gra twórców Baldur’s Gate 3 również zadebiutuje najpierw w Early Access

Mikołaj Ciesielski
2024/04/09 08:05
0
0

Larian Studios stawia na sprawdzone rozwiązania.

Pod koniec marca Larian Studios poinformowało, że nie stworzy kontynuacji Baldur’s Gate 3. W jednym z wywiadów Swen Vincke potwierdził natomiast, że belgijski zespół pracuje już nad nową grą. W sieci pojawiły się natomiast kolejne informacje związane ze wspomnianą produkcją. Okazuje się, że w przypadku nowej gry deweloperzy najpewniej ponownie postawią na premierę w Early Access.

Kolejna gra twórców Baldur’s Gate 3 również zadebiutuje najpierw w Early Access

Nowa gra Larian Studios podzieli los Baldur’s Gate 3 i najpewniej również zadebiutuje w Early Access

Do kwestii premiery we wczesnym dostępie odniósł Michael Douse – dyrektor wydawniczy Larian Studios – w rozmowie z serwisem Game File. Przedstawiciel belgijskiego zespołu w trakcie wywiadu stwierdził, że udostępnienie gry w programie Early Access to obecnie „jedyny sposób”, by upewnić się, że gra rozwija się w dobrym kierunku i spełnia oczekiwania graczy.

Nasza następna gra – cokolwiek to będzie – prawdopodobnie również będzie we wczesnym dostępie […]. Kiedy wydajesz grę w AAA, niezależnie od metody, bez Early Access podejmuje ogromne ryzyko, zakładając, że jest dobra i ludzie ją polubią. We wczesnym dostępie dowiadujesz się tego bardzo szybko – wyjaśnia Douse.

Douse wyjaśnia, że pomaga to „sterować ogromnym statkiem”, jakim jest tworzenie wysokobudżetowych gier. Dyrektor wydawniczy Larian Studios podkreśla jednak, że premiera we wczesnym dostępie również nie jest pozbawiona ryzyka. Deweloper zaznacza również, że nie jest to rozwiązanie dla wszystkich.

To przerażające. Zmienia to twoje studio w firmę świadczącą usługi na żywo, ponieważ musisz karmić tę maszynę. [W przypadku Baldur’s Gate 3 – dop. red.] otwarcie stwierdziliśmy, że nie będziemy tego robić. Powiedzieliśmy: „Nie zamierzamy dodawać historii. Nie oczekujcie tego”. Tak naprawdę nie dodaliśmy treści […]. Ustalenie oczekiwań jest naprawdę kluczowe – mówi Douse.

Jeśli ktoś nie wie, jak zrobić wczesny dostęp, to radziłbym tego nie robić. Jeśli jednak jesteś zainteresowany stworzeniem naprawdę silnych podstaw rozgrywki, a następnie budowaniem wokół niej, aby wspierać silną społeczność, to jest to naprawdę dobry sposób na zrobienie tego. Prawdopodobnie najlepszy sposób – podsumowuje przedstawiciel Larian Studios.

GramTV przedstawia:

Na koniec przypomnijmy, że Baldur’s Gate 3 zadebiutowało we wczesnym dostępie w październiku 2020 roku. Pełna wersja gry ukazała się natomiast w sierpniu 2023 roku. Obecnie produkcja Larian Studios dostępna jest na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Jeśli natomiast jesteście ciekawi naszej opinii na temat wspomnianego tytułu, to zapraszamy Was do lektury: Recenzja Baldur’s Gate 3 – Z godnością i humorem.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!