Joey Batey potwierdził romans Jaskra z mężczyzną. „Współczesna interpretacja książek”

Radosław Krajewski
2023/06/10 16:35
4
0

W trzecim sezonie popularny bard będzie miał dwie intymne relacje.

Podczas Summer Game Fest Netflix zaprezentował nowy zwiastun trzeciego sezonu Wiedźmina. Podobnie jak poprzedni, ten również nie zachwycił widzów i po publikacji pojawiło się wiele krytycznych głosów oraz słowa uznanie dla Henry’ego Cavilla, dla którego nadchodzący sezon będzie ostatnim w roli Geralta z Rivii. Fani z dystansem podchodzą do nowych odcinków, a jednym z powodów jest odejściem od książek w poszczególnych wątkach. W tym Jaskra, który w trzecim sezonie wda się w romans z mężczyzną, a konkretniej księciem Radowidem z Redanii. Teraz tę informację potwierdził Joey Batey, która przedstawił powód tej zmiany względem powieści Andrzeja Sapkowskiego.

Joey Batey potwierdził romans Jaskra z mężczyzną. „Współczesna interpretacja książek”

Joey Batey twierdzi, że romans Jaskra z Radowidem to współczesna interpretacja powieści Andrzeja Sapkowskiego

W SFX Magaizne aktor grający Jaskra potwierdził, że tym razem zostanie wplątany w dwa romanse. W jednym z nich uczestniczy Radowid, który doskonale znany jest fanom książek i gier od CD Projekt RED. Joey Batey przyznał, że showrunnerka Lauren Schmidt Hissrich pewnego dnia przyszła do niego i powiedziała, że romans barda z przyszłym królem Redanii jest kierunkiem w którym chcą podążać w wątku Jaskra. Aktor przyznał, że ten romans ma być „współczesną interpretacją książek”.

Showrunnerka Lauren Schmidt Hissrich przyszła do mnie na długo przed tym, zanim jeszcze zobaczyliśmy niektóre scenariusze i powiedziała: „To jest kierunek, w którym chcielibyśmy podążyć w wątku Jaskra”. To będzie współczesna interpretacja książek.

Chociaż twórcy wcześniej obiecywali, że trzeci sezon będzie wierniejszy książkom, to najwyraźniej w dalszym ciągu chcą realizować swoje własne pomysły w ekranizacji Wiedźmina. Nie wiadomo, w jaki sposób Radowid zostanie włączony w fabułę znaną z Czasu pogardy i jaka przyszłość czeka jego romans z Jaskrem, który jak pamiętamy z Chrztu ognia, wyruszył z Geraltem w dalszą podróż.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy, że pierwsze pięć odcinków trzeciego sezonu Wiedźmina trafi na Netflixa już 29 czerwca. Debiut pozostałych trzech został wyznaczony na 27 lipca.

Komentarze
4
elmartin
Gramowicz
11/06/2023 01:36

Tia 🤦‍♂️

Will not watch.

Yarod
Gramowicz
10/06/2023 21:09

Daleko mi do krytykowania czyjejś orientacji, przekonań itp, ale k...a mąć (moderatorze, wybacz mój temerski), trzepanie "pod publikę" bohatera który był kobieciarzem, na siłę w bi i do tego z Radowidem (!), przy całym bogactwie i odcieniach tego uniwersum to naprawdę przegięcie. Naprawdę szkoda, że Jaskra nie obdarzyli afektem w kierunki trolli. Było by bardzo "współcześnie"

Panią Hissrich skazałbym za to na 15 lat, czytania opowiadań i książek. W oryginale.

Kalten80
Gramowicz
10/06/2023 20:36

Kurde, nawet do Wiedźmina tą pedaliade wcisną :/ 
Trwa Wczytywanie