Helldivers 2 – dzisiaj premiera kooperacyjnej strzelanki na PC i PS5

Krzysztof Żołyński
2024/02/08 13:00
0
0

Helldivers 2 debiutuje dzisiaj na PC i konsoli PlayStation 5. Fabuła wyczekiwanej strzelanki kooperacyjnej jest kontynuacją poprzedniej edycji.

Akcja gry Helldivers 2 rozgrywa się sto lat po wydarzeniach z pierwszej odsłony serii. Super Ziemia odniosła zwycięstwo nad śmiercionośnymi wrogami. Jednak ludzkość musiała coś popsuć i ktoś wpadł na pomysł hodowli terminidów, gdyż pozyskiwana z nich substancja umożliwiała bezproblemowe podróże po całej galaktyce. Chciwość szybko się zemściła. Paskudne stwory wydostają się z hodowli i wszystko zaczyna się od nowa.

Helldivers 2 – dzisiaj premiera kooperacyjnej strzelanki na PC i PS5

Wyjątkową cechą fabuły gry Helldivers 2 jest to, że na jej rozwój wpływa społeczność graczy. Planowanie tego jest ogromnym wyzwaniem – przygotowujemy to, co według nas może się wydarzyć, ale ostatecznie nie mamy wpływu na to, co robią gracze. – powiedział Stephen Flowers, jeden z twórców gry.

Podobnie jak w przypadku pierwszej części, za stworzenie gry odpowiada Arrowhead Game Studios. Tym razem jednak, ich produkcja wychodzi poza ekosystem Sony i dostaną ją również gracze PC.

Helldivers 2 – dzisiaj premiera PC i PS5

Helldivers 2 jest nastawione na rozgrywkę sieciową w kooperacji w zespołach składających się maksymalnie z czterech osób. Producenci umożliwili także zabawę w pojedynkę. Gra aż kipi od akcji, a na grających czeka mnóstwo przeciwników oraz przeróżnych lokacji do odwiedzenia.

Zwiastun gry Helldivers II

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!