Plotka: Valve pracuje nad dwiema kolejnymi grami z serii Half-Life

Wincenty Wawrzyniak
2021/04/01 16:30
7
0

Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, Valve Software ma pracować nad dwiema nowymi grami z kultowej serii Half-Life.

Kilka dni temu w sieci pojawiły się interesujące doniesienia, które sugerują, że studio Valve Software pracuje nad dwiema nowymi grami z kultowego cyklu Half-Life. Źródłem informacji jest branżowy insider Tyler McVicker – mężczyzna w przeszłości ujawniał wiele nowości dotyczących właśnie wspomnianej serii oraz zespołu deweloperskiego. Pierwszy projekt ma nosić kodową nazwę Citadel, drugi zaś znany jest jako HL:X. HL:X to rzekomo gra tworzona z myślą o wirtualnej rzeczywistości i najprawdopodobniej będzie pewnego rodzaju kontynuacją niezwykle ciepło przyjętego Half-Life: Alyx.

Według insidera pod skrzydłami Valve znajdują się dwa różne zespoły zajmujące się technologią wirtualnej rzeczywistości – jeden pracuje nad Citadel, drugi zaś nad HL:X. McVicker twierdzi, że HL:X będzie spadkobiercą Half-Life: Alyx, zachowując wszelkiego rodzaju założenia i mechaniki, które zostaną gruntownie ulepszone i rozwinięte. Oczywiście, wszystkie powyższe informacje są – przynajmniej na ten moment – niepotwierdzoną przez Valve plotką, dlatego radzimy podejść do nich z dystansem.

GramTV przedstawia:

Nic nie zmienia jednak faktu, iż Half-Life: Alyx po osiągnięciu tak ogromnego sukcesu aż prosi się o kontynuację. Wielu graczy na pewno bardzo ucieszyłaby wieść o nowej grze z cyklu. I choć o Half-Life 3 raczej mowy nie ma (chociaż kto wie, nie takie rzeczy się zdarzały), to niezwykle ciepłe przyjęcie Alyx dowodzi, że wirtualna rzeczywistość nie jest dla graczy problemem, gdy mamy również do czynienia ze świetnie wykonanym projektem. Przypomnijmy, że Half-Life: Alyx zadebiutowało 23 marca 2020 roku wyłącznie na komputerach osobistych wyposażonych w sprzęt kompatybilny ze standardem Steam VR.

Komentarze
7
Renchar
Gramowicz
01/04/2021 22:40

Jeżeli chodzi o Alyx to szacunek dla Valve że nie mieli żadnych przecieków 4,5 miecha przed premiera pokazują pierwszy trailer i bach fani wgnieceni w fotel. Cooooooo Half Life i to za nie całe 5 miesięcy omg :D

Sanders-sama
Gramowicz
01/04/2021 19:27

I choć o Half-Life 3 raczej mowy nie ma (chociaż kto wie, nie takie rzeczy się zdarzały)

13 lat zajęło im zretconowanie zakończenia Episodu 2, więc kto wie... 

Może za kolejne 13 lat dostaniemy HL3, bo byłoby głupio retconować tylko po to by dalej historii nie pociągnąć.

wiko
Redaktor
Autor
01/04/2021 18:06
Kresegoth napisał:

Nie śledzę newsów we wszystkich portalach, więc mam prawo okazać nieufność wobec gram.pl z powodu publikacji 1 kwietnia ;]

Miyokari napisał:

Tylko ten news jest starszy niż 1 kwietnia, a po prostu gram.pl zapostowało to dzisiaj :)

Kresegoth napisał:

A Ty wiesz, jaki dziś dzień? ;)

dariuszp napisał:

Przecież by nie wskrzesili zespołu zajmującego się grami dla jednego tytułu. Dodatkowo Valve ma tu interes bo zarabia krobie na sprzęcie. Sama gra jest dodawana za darmo jeżeli masz sprzęt od Valve. Jakikolwiek. Możesz same kontrolery kupić. 

W pełni to rozumiemy, ale powyższy news jest o plotce, która rzeczywiście pojawiła się przed 1 kwietnia. :D
Trwa Wczytywanie