Hades od Supergiant Games może wkrótce zadebiutować na PlayStation 4

Mikołaj Ciesielski
2021/05/17 09:05
0
0

Wersja na konsolę Sony została sklasyfikowana przez południowokoreański odpowiednik PEGI.

Hades od Supergiant Games może wkrótce zadebiutować na PlayStation 4

Hades to bez wątpienia jedna z najlepszych gier ubiegłego roku. Świadczą o tym nie tylko świetne oceny, ale także liczne nominacje i tytuły „Gry roku”. W produkcję Supergiant Games zagrać mogą obecnie wyłącznie użytkownicy PC i posiadacze konsoli Nintendo Switch. Niewykluczone jednak, że wkrótce sytuacja ta może ulec zmianie, ponieważ południowokoreańska agencja zajmująca się klasyfikacją gier wideo opublikowała informacje na temat gry Hades w wersji na PlayStation 4.

Do powyższych rewelacji dotarł jeden z użytkowników forum ResetEra. Niestety w bazie danych wspomnianej agencji na próżno szukać szczegółów dotyczących wydania na sprzęt japońskiej firmy. Nie znalazła się tam też data premiery. Koreański odpowiednik europejskiego PEGI i amerykańskiego ESRB nie wspomina też o wersji na PlayStation 5, ale trzeba pamiętać, że w przypadku pojawiania się gry na PS4, produkcja zadziała na nowej konsoli Sony za sprawą wstecznej kompatybilności.

Warto wspomnieć, że sami deweloperzy nie wykluczali pojawienia się ich najnowszego dzieła na kolejnych platformach. Pod koniec września ubiegłego roku twórcy podkreślali, że Hades „za jakiś czas” może trafić do szerszego grona odbiorców. Na ten moment nie pozostaje nam więc nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i czekać na oficjalną zapowiedź wersji na konsole PlayStation.

Na koniec przypomnijmy, że pełna wersja gry Hades zadebiutowała na rynku we wrześniu ubiegłego roku. Jak wspomnieliśmy wyżej, tytuł dostępny jest obecnie wyłącznie na komputerach osobistych oraz konsoli Nintendo Switch. Jeśli jesteście ciekawi naszej opinii na temat najnowszej produkcji Supergiant Games, to serdecznie zapraszamy do lektury: Recenzja gry Hades, czyli świetnego roguelike’a od twórców Bastionu.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!