Gwiazda The Last of Us udziela rad homofobicznym widzom. „Zweryfikujcie swoje priorytety”

Radosław Krajewski
2023/02/27 13:15
5
0

Kolejna aktorka z serialu HBO odniosła się do kontrowersji wokół homoseksualnym wątkom.

Siódmy odcinek The Last of Us trafił już na HBO Max. Najnowszy epizod adaptuje na mały ekran dodatek Left Behind, więc widzowie poznają historię z przeszłości Ellie i nową bohaterkę, Riley Abel. Miejmy nadzieję, że tym razem twórcy nie popełnili żadnych gaf i w najnowszym odcinku The Last of Us nie znajdzie się wpadka, jak z poprzedniego epizodu. Mogłoby to odciągnąć uwagę widzów od historii zaprezentowanej w siódmym odcinku, która jest kluczowa dla rozwoju Ellie. Gracze znający oryginał od Naughty Dog z pewnością doskonale wiedzą, co dzieje się w odcinku, resztę ostrzegamy przed spoilerami.

Gwiazda The Last of Us udziela rad homofobicznym widzom. „Zweryfikujcie swoje priorytety”

UWAGA! Poniżej znajdują się spoilery dotyczące siódmego odcinka The Last of Us

Podobnie jak w trzecim epizodzie, również w najnowszym twórcy zaprezentowali romans między bohaterami tej samej płci. Tym razem mowa o Ellie i Riley, które podkochują się w sobie. Już wcześniej wcielająca się w główną bohaterkę Bella Ramsey zapowiedziała, że widzowie mający problem z wątkami LGBTQ+ powinni spodziewać się ich więcej w serialu. Słowa dotrzymała i widzowie mogą poznać Ellie z nieco innej, bardziej beztroskiej i romantycznej strony.

Po premierze odcinka w sieci pojawiło się ponownie sporo słów krytyki. Grająca Riley Storm Reid w wywiadzie dla Entertainment Weekly odniosła się do tej kwestii, mając pewną radę dla homofobicznych widzów.

Jak Bella powiedziała, gdy pojawił się trzeci odcinek: jeśli ci się nie podoba, nie oglądaj. Opowiadamy ważne historie. Opowiadamy historie o ludzkich doświadczeniach i jest to coś, po co właśnie żyję. Na tym polega dobre opowiadanie historii, ponieważ przedstawiamy historie ludzi, którzy są częścią tego świata.

GramTV przedstawia:

Storm Reid kontynuowała, dając wprost do zrozumienia krytykującym osobom, że powinni zweryfikować swoje priorytety i przestać się martwić o to, kto kogo kocha. Aktorka uważa, że nonsensem jest to, że ktokolwiek mógłby komentować takie uczucie wobec dwójki kochających się osób.

Jest rok 2023. Jeśli martwisz się o to, kogo kocham, musisz zweryfikować swoje priorytety. W życiu jest tyle innych rzeczy, o które trzeba się martwić. Dlaczego martwisz się, że ci młodzi ludzie — lub ktokolwiek inny — kochają się nawzajem? Miłość jest piękna, a fakt, że ludzie mają coś do powiedzenia na jej temat, to po prostu nonsens.

Komentarze
5
ZubenPL
Gramowicz
27/02/2023 19:35

W ogóle gdybmy z góry nie wiedział co ma być w tym 7 odcinku to patrząc po tym co było pokazane nawet bym nie zauważył że to miał być wątek homoseksualny. 

wolff01
Gramowicz
27/02/2023 16:40

Tradycyjna kwestia "nie podoba się to nie oglądaj" - hmm, no cóż to zawsze kończy się dobrze gdy mówią tak osoby odpowiadające za serial :) 

dariuszp
Gramowicz
27/02/2023 15:22
ZubenPL napisał:

O czym będzie 7 odcinek każdy zainteresowany raczej wiedział. Ale dalej nie rozumiem jaki sens miał ten poboczny wątek z odcinaka 3. Wygląda na to że był tylko po to by było więcej odcinków bo równie dobrze można by było cały ten odcinek pominąć i jedynie rozbudować 4 o 15 minut dłuższego wstępu.

Nie wiem. Postawiłem ten sam zarzut temu odcinkowi. Z drugiej strony jak teraz o tym myślę - może po prostu nie chcieli przedstawiać całej gry 1:1. Bo co byśmy dostali w zamian? 40 minut przekradania się przez szkołę za akumulatorem samochodowym.

Wydaje mi się że alternatywna historia była lepsza nawet jeżeli z punktu widzenia głównej historii była zbędna.
Trwa Wczytywanie