GTA 6 zadebiutuje nieco później? Take-Two i Rockstar Games mogli zmienić plany

Mikołaj Ciesielski
2024/02/12 10:00
0
0

Branżowi analitycy informują, że nowa odsłona serii Grand Theft Auto może nie trafić na rynek w przyszłym roku fiskalnym.

Na początku grudnia otrzymaliśmy pierwszy zwiastun GTA 6. Jeszcze przed publikacją wspomnianego materiału Take-Two sugerowało, że nowa odsłona serii Grand Theft Auto może zadebiutować na początku 2025 roku. Wygląda jednak na to, że na nadchodzącą produkcję Rockstar Games będzie trzeba poczekać nieco dłużej.

GTA 6 zadebiutuje nieco później? Take-Two i Rockstar Games mogli zmienić plany

GTA 6 może nie zadebiutować na początku 2025 roku

Take-Two jakiś czas temu informowało, że spodziewa się dużego wzrostu przychodów w nadchodzącym roku fiskalnym, który będzie trwać od 1 kwietnia 2024 roku do 31 marca 2025 roku. Następnie potwierdzono, że premiera GTA 6 odbędzie się w 2025 roku. Wiele osób spodziewa się więc, że wyczekiwana produkcja Rockstar Games zadebiutuje w pierwszych miesiącach przyszłego roku kalendarzowego.

Innego zdania są natomiast Nick McKay oraz Michael Pachter z Wedbush Securities. Branżowi analitycy informują bowiem, że Take-Two miało wprowadzić pewne zmiany do wspomnianych prognoz. Wcześniej firma zapowiadała, że w przyszłym roku fiskalnym spodziewa się przychodów na poziomie 8 miliardów dolarów, ale obecnie korporacja przygotowuje inwestorów na wynik w okolicach 7 miliardów dolarów.

GramTV przedstawia:

Spadek sprawia, że jesteśmy prawie pewni, że GTA 6 nie zostanie wydane w przyszłym roku fiskalnym. Mając to na uwadze, nie mamy powodów, by sądzić, że gra wymknęła się z 2025 roku, ale rozsądnie jest założyć, że zostanie wydana w późniejszym okresie wspomnianego roku kalendarzowego – mówią analitycy.

Na koniec przypomnijmy, że premiera GTA 6 ma trafić w przyszłym roku na PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Dokładna data debiutu nowej odsłony serii Grand Theft Auto nie jest jednak obecnie znana. Zgodnie z zapowiedziami nadchodząca produkcja Rockstar Games przeniesie graczy do Vice City, a głównymi bohaterami gry będą Lucia oraz Jason.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!