Data premiery GTA 6 jest już znana? Gracze odszyfrowali ukrytą przez Rockstara wiadomość

Radosław Krajewski
2023/12/04 15:30
2
0

Niestety nie są to dobre wieści dla graczy czekających na szóstą odsłonę serii Grand Theft Auto.

Pierwszy zwiastun GTA 6 zbliża się wielkimi krokami. Przed weekendem Rockstar Games ogłosił, że pierwszy trailer trafi do sieci już we wtorek 5 grudnia. Studio potwierdziło, że zwiastun będzie trwał 1 minutę i 31 sekund. W ostatnich dniach wielkim hitem sieci stało się krótkie wideo z rzekomego wycieku Grand Theft Auto 6, które prezentowało panoramę jednego z miast. Wciąż nie potwierdzono, czy materiał jest prawdziwy, ale teraz gracze dotarli do wiadomości, którą Rockstar Games zostawił w GTA Online. Fani zdołali ją rozszyfrować, a jej kolejna część może ujawniać datę premiery GTA 6.

Data premiery GTA 6 jest już znana? Gracze odszyfrowali ukrytą przez Rockstara wiadomość

GTA 6 – Rockstar Games już w czerwcu ujawnił datę premiery?

W czerwcu GTA Online otrzymało aktualizację San Andreas Mercenaries, w której dodano nowe misje, bronie, pojazdy i przedmioty kosmetyczne, jak szara koszulka z tajemniczym nadrukiem. Na grafice mogliśmy zobaczyć głowę kosmity otoczoną długim rzędem liczb. Przedmiot nazwano po prostu „???”, który należy do kategorii „Rocznicy GTA 5”. Koszulka zawierała wiadomość brzmiącą „pewien dzień wszystko ujawni”. Fani byli pewni, że część garderoby dla naszego bohatera ma coś wspólnego z GTA 6, ale dopiero po zapowiedzi oficjalnego zwiastuna poznano pełną treść wiadomości od Rockstara.

Jeden z graczy odnalazł ciąg cyfr „12523”, który po przełożeniu na amerykański system datowania daje 5 grudnia 2023 roku, czyli datę premiery zwiastuna GTA 6. Rockstar Games już w czerwcu ujawnił nawet godzinę pokazu gry i przed podanymi wyżej cyframi umieszczono „09”, co oznacza godzinę wyemitowania trailera Grand Theft Auto 6 na wschodnim wybrzeżu USA.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Na koszulce pojawia się jeszcze jeden ciekawy ciąg cyfr, który na pozór wydaje się przypadkowy. Jeden z fanów odnalazł, że w pewnym momencie możemy zauważyć „040125”, co wskazuje na datę 1 kwietnia 2025 roku. Czyżby miał być to dzień premiery GTA 6? Wydaje się jednak mało prawdopodobne, aby Take-Two Interactive zamierzało wydać grę akurat w prima aprilis.

Wczytywanie ramki mediów.

Warto jednak zauważyć, że 1 kwietnia 2025 roku, to wtorek. Również GTA V debiutowało we wtorek, który przypadał na 17 września 2013 roku. Z kolei Red Dead Redemption 2 pojawiło się na rynku w piątek, 26 października 2018 roku. Jeżeli jednak ta data jest prawidłowa, co może potwierdzić lub zaprzeczyć jutrzejszy zwiastun, to czeka nas jeszcze długo okres oczekiwania na premierę GTA 6.

Komentarze
2
maszynypancerne
Gramowicz
06/12/2023 12:33

23 grudnia 5=25

FromSky
Gramowicz
04/12/2023 15:49

A najwięksi fani GTA na spotkaniach gadają szyfrem i ubierają foliowe czapeczki