GOG wprowadzi do swojej oferty sieciowe gry z DRM

Wincenty Wawrzyniak
2022/10/25 15:10
1
0

Przedstawiciele platformy poinformowali, że w ofercie sklepu GOG pojawią się gry oferujące wyłącznie sieciowy tryb multiplayer z zabezpieczeniami DRM.

Na łamach oficjalnej strony sklepu GOG poinformowano o zmianach, które niekoniecznie mogą się Wam spodobać. Dowiedzieliśmy się bowiem, że platforma zamierza dodać do swojej oferty więcej gier, które oferują wyłącznie sieciowy tryb multiplayer. Będą one jednak wyraźnie oznaczone, a wśród nich najprawdopodobniej znajdziemy produkcje free-to-play. Poniżej znajdziecie więcej szczegółów.

GOG wprowadzi do swojej oferty sieciowe gry z DRM

Sieciowe gry z zabezpieczeniami DRM w GOG.com

Na forum sklepu jeden z pracowników poinformował, że wszystkie produkcje multiplayer, które pojawią się w ofercie sklepu, zaoferują opcję cross-play z innymi platformami. Podkreślono zarazem, iż tego typu tytuły nie wpłyną w żaden sposób na ofertę gier dla pojedynczego gracza – te nadal będą wolne od DRM.

GramTV przedstawia:

Jeśli chodzi o reakcje społeczności, te są mieszane. Nie brakuje oczywiście negatywnych głosów, które uważają, że tego typu tytuły nie powinny pojawiać się w sklepie, który został przecież zbudowany jako platforma w pełni wolna od DRM. Wielu graczy nie widzi jednak żadnego problemu w dodawaniu gier sieciowych do oferty. Część ma z kolei nadzieję, iż w ten sposób GOG zyska więcej klientów oraz środków, co pozwoli na pozyskanie praw do kolejnych starszych pozycji dla pojedynczego gracza.

Komentarze
1
Niakadan
Gramowicz
25/10/2022 15:17

Ja to bym chciał żeby fajne klasyki były na goga jak Black and White czy Różwoe pantery point and click albo Kapitan pazur ale lepszy rydz niż nic