Gladiator 2 traci ogromne pieniądze przez strajk. Premiera zostanie opóźniona?

Radosław Krajewski
2023/09/29 12:00
1
0

Złe wieści dla wszystkich widzów czekających na powrót Gladiatora.

W połowie lipca produkcja Gladiatora 2 została wstrzymana po rozpoczęciu strajku aktorów. Do porozumienia SAG-AFTRA z wytwórniami wciąż nie doszło, chociaż można być optymistą, gdy kilka dni temu studia wypracowały zgodę na nowe warunki kontraktu ze scenarzystami. Mimo to wytwórnie tracą ogromne pieniądze na wstrzymaniu produkcji swoich największych hitów. Według najnowszych wyliczeń Universal Pictures i Paramount Picutures tracą aż 600 tysięcy dolarów tygodniowo na Gladiatorze 2.

Gladiator 2 traci ogromne pieniądze przez strajk. Premiera zostanie opóźniona?

Gladiator 2 traci miliony każdego miesiąca przez wstrzymanie prac na planie

Zdjęcia do filmu powstają na Malce, a koszty utrzymania wynajętych lokacji i zadbania o powstałe już scenografie przyczyniają się do marnowania ogromnej ilości pieniędzy. Gladiator 2 wygenerował już około 8 milionów dodatkowych kosztów z powodu zamknięcia planu.

Zdjęcia do filmu były mniej więcej w połowie, kiedy ekipa musiała przerwać pracę. Przed twórcami więc jeszcze sporo pracy, a wciąż nie wiadomo, kiedy aktorzy będą mogli wrócić na plan Gladiatora 2. Niewykluczone, że zdjęcia nie zostaną wznowione już w tym roku i trzeba będzie przesunąć cały harmonogram prac o kolejne miesiące.

GramTV przedstawia:

Z tego powodu obecna data premiery wyznaczona na 22 listopada 2024 roku może się wkrótce zmienić. Studia będą musiały opóźnić debiut Gladiatora 2 prawdopodobnie do 2025 roku.

Reżyserem filmu jest Ridley Scott, czyli twórca pierwszej części serii. W obsadzie znaleźli się: Paul Mescal, Denzel Washington, Connie Nielsen, Derek Jacobi, Djimon Hounsou, Joseph Quinn, Pedro Pascal, May Calamawy, Lior Raz, Peter Mensah, Matt Lucas oraz Fred Hechinger.

Komentarze
1
lnsane
Gramowicz
30/09/2023 01:26

Rozumiem, że teraz nam wszystkim ma być... szkoda producentów, że nie płacili ludziom normalnych pieniędzy (poza wybraną garstką "gwiazd") i teraz mają ból dupy, że "tracą pieniądze", bo... nie płacili normalnych pieniędzy? :DMamy u nas takie powiedzonko: chytry traci dwa razy. No jak w pysk strzelił, idealnie pasuje.A najlepsze są te kwoty - 600k tygodniowo xD ZA CO? Wynajmują miejsca, w których ich nie ma? Nic innego tutaj kosztów generować nie może - w końcu obecnie przecież nikt nad tym nie pracuje... czy jednak KTOŚ coś robi? xD