Giancarlo Esposito zostanie Profesorem X? Aktor rozpoczął rozmowy z Marvelem

Radosław Krajewski
2022/08/08 15:40

Popularny aktor może objąć zaskakującą rolę w nowym filmie o mutantach.

Podczas San Diego Comic-Con Marvel przedstawił szczegółowe plany rozwoju swojego uniwersum w piątej i szóstej fazie. Dowiedzieliśmy się, że nową sagę zakończą dwie nowe odsłony Avengersów. Choć niektóre tytuły produkcji zaplanowanych na najbliższe dwa lata nie zostały ogłoszone, to fani nie powinni spodziewać się wśród nich pierwszych produkcji o X-Menach. Nie oznacza to jednak, że Kevin Feige i spółka nie planują już filmów i seriali o popularnych mutantach. Niewykluczone, że studio zaskoczy swoich widzów i rolę Profesora X zaproponuje Giancarlo Esposito. Aktor znany z Breaking Bad czy Far Cry 6, rozpoczął już rozmowy z Marvel Studios i w niedawnym wywiadzie przyznał, że chciałby wcielić się w Charlesa Xaviera.

Giancarlo Esposito zostanie Profesorem X? Aktor rozpoczął rozmowy z Marvelem

Giancarlo Esposito nowym Profesorem X?

Więc nie pracowałem jeszcze dla Marvela. Rozmawiałem z nimi. Myślę, że to, co robią, kwalifikuje się do mitologicznej podróży, o której pisał Joe Campbell. Marvel robi to samo.[…] Więc plotkuje się, że mógłbym wcielić się w Magneto, czy Mr. Freeze. O kim jeszcze spekulują? O Doomie! I jest Profesor X. Mam wybrać jednego? Zamierzam zrobić coś innego. Dlatego wybrałbym Profesora X.

GramTV przedstawia:

Dla Giancarlo Esposito nie byłaby to pierwsza tak duża franczyza, w której wziąłby udział. Kilka lat temu aktor wystąpił w dwóch częściach Więźnia labiryntu. Również fani Gwiezdnych wojen mogą kojarzyć go z roli Moff Gideon w serialu The Mandalorian. Esposito był również gwiazdą The Boys od Amazonu.

Komentarze
1
JaJestemRafał
Gramowicz
08/08/2022 19:03

Jako Xavier to nie wiem, ale jako Dr. Doom czy Magneto mógłby być świetny.