Fortnite traci ważnego dewelopera. Donald Mustard opuszcza firmę Epic Games

Mikołaj Ciesielski
2023/09/10 17:30
0
0

Mustard po 25 latach spędzonych na tworzeniu gier wideo postanowił skupić się życiu prywatnym.

Donald Mustard, czyli szef Fortnite oraz dyrektor kreatywny Epic Games, postanowił zakończyć swoją przygodę z grami wideo i po 25 latach pracy w branży przejść na emeryturę. Deweloper o swojej decyzji poinformował we wpisie opublikowanym na portalu społecznościowym X (wcześniej Twitter).

Fortnite traci ważnego dewelopera. Donald Mustard opuszcza firmę Epic Games
YouTube

Donald Mustard odchodzi z Epic Games. Szef Fortnite kończy 25-letnią przygodę w świecie gier wideo

W opublikowanym komunikacie Mustard poinformował, że jeszcze w tym miesiącu odejdzie ze stanowiska dyrektora kreatywnego Epic Games. Deweloper określił współpracę ze wspomniana firmą jako „niesamowitą przygodę”, a także zaznaczył, że w ciągu 25 lat spędzonych na tworzeniu gier wideo miał okazję współpracować z „jednymi z najbardziej utalentowanych ludzi w historii” i jest „bardzo dumny” ze wszystkiego, co w tym czasie udało mu się stworzyć.

W pożegnalnym wpisie nie mogło zabraknąć również wzmianki o Fortnite. Mustard jest bowiem bez wątpienia jednym z ojców sukcesu popularnego battle royale. Deweloper przyznał, że jest „szczególnie dumny” z faktu, że w trakcie swojej kariery miał okazję kształtować wspomnianą produkcję. Mustard jednocześnie zapewnił, że zespół pozostaje w dobrych rękach, a twórcy pracują nad „ogromnymi, niesamowitymi i zapierającymi dech w piersiach rzeczami”.

GramTV przedstawia:

Jak wspomnieliśmy wyżej, dotychczasowy dyrektor kreatywny Epic Games nie zamierza – przynajmniej na ten moment – kontynuować swojej kariery w branży gier wideo. Mustard poinformował bowiem, że zamierza poświęcić się w pełni życiu prywatnemu i spędzać więcej czasu ze swoją rodziną. Na koniec deweloper dodał, że będzie „dozgonnie wdzięczny” Timowi Sweeney’owi oraz całej firmie Epic Games.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!