Five Nights at Freddy's sukcesem finansowym jeszcze przed premierą?

Krzysztof Żołyński
2023/10/04 19:30
0
0

To nie przytrafia się zbyt często, ale jeszcze przed premierą Jason Blum wyjawia, że film Five Nights at Freddy's zarobił już mnóstwo pieniędzy.

Five Nights at Freddy's to jeden z najbardziej oczekiwanych filmów tego Halloween. Co ciekawe, mimo że jeszcze nie trafił do kin, Jason Blum z Blumhouse Productions już uważa, że film zarobił już więcej niż wydano na jego realizację. Jak to możliwe?

Five Nights at Freddy's stanie się kasowym hitem?

Five Nights at Freddy's stanie się kasowym hitem?, Five Nights at Freddy's sukcesem finansowym jeszcze przed premierą?

W rozmowie z Fortune, Blum ujawnił, że pieniądze zarobione jeszcze przed premierą, pochodzą ze sprzedaży praw do serwisów streamingowych i dystrybucji kinowej. Wedle jego opinii, streamerzy i kina zakładają, że będzie to popularny film i nie boją się wydawać pieniędzy na zakup praw jeszcze przed premierą.

Co prawda trudno w tej chwili jednoznacznie stwierdzić, czy Five Nights at Freddy's stanie się kinowym przebojem i do kas ruszą tłumy. Jednak Jason Blum z pewnością może liczyć na rzeszę wiernych fanów, którzy zagrywali się w ten horror na długo przed tym, jak ktoś pomyślał o ekranizacji. Czy to wystarczy, żeby zarobić naprawdę duże pieniądze? Zobaczymy już wkrótce, bo film zadebiutuje w tym miesiącu.

GramTV przedstawia:

Mike Schmidt, niespokojny ochroniarz, przyjmuje nocną pracę w Freddy Fazbear's Pizza, niegdyś odnoszącym sukcesy opuszczonym rodzinnym centrum rozrywki, gdzie odkrywa cztery animatroniczne maskotki, Freddy Fazbear, Bonnie, Chica i Foxy, które poruszają się i zabijają każdego, kogo napotkają.

Reżyserką jest Emma Tammi, twórczyni filmu Demony prerii i serialu Into the Dark. W obsadzie znaleźli się: Josh Hutcherson, Elizabeth Lail, Piper Rubio, Matthew Lillard, Kat Conner, Mary Stuart, Lucas Grant i Jessica Blackmore.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!