FIFA 23 krytykowana za dodanie kobiecych drużyn. Oburzone piłkarki wyśmiewają grę

Radosław Krajewski
2023/03/26 09:00

Problemy niezależnie od płci.

Najnowsza odsłona serii FIFA od EA Sports zawiera ponad 700 drużyn, w skład których wchodzi około 19 tysięcy zawodników i zawodniczek. Nie ma możliwości, aby każdy piłkarz został odwzorowany w najmniejszych szczegółach, jak największe gwiazdy futbolu, na czele z Messim, Benzemą, czy Lewandowskim. Ale deweloperzy powinni się bardziej postarać z jak najwierniejszym oddaniem graczy w nowych drużynach. Niedawno w FIFA 23 pojawiło się dwanaście żeńskich drużyn piłkarskich z National Women’s Soccer League oraz UEFA Women’s Champions League. Jest to z pewnością nie lada gratka dla fanów kobiecego sportu, ale nie wszyscy cieszą się w równym stopniu z nowej zawartości.

FIFA 23 krytykowana za dodanie kobiecych drużyn. Oburzone piłkarki wyśmiewają grę

Piłkarki oburzone na nierealistyczne modele w FIFA 23

Wiele zawodniczek nie przypomina swoich prawdziwych odpowiedników. Tym razem największą krytykę EA Sports nie przyjęło od graczy, ale od samych piłkarek, które za pośrednictwem mediów społecznościowych skomentowały niepodobne modele z FIFA 23. Zawodniczka Houston Dash, Caprice Dydasco napisała, że stworzona przez producenta gry postać ją „nie reprezentuje” i porównując oba poniższe zdjęcia, ciężko się temu dziwić.

Jestem wdzięczna EA Sports, że w końcu dołącza NWSL, ale to mnie nie reprezentuje.

Wczytywanie ramki mediów.

W podobnym tonie wypowiedziała się Sydney Leroux z Angel City FC, która wskazała, że realistyczniejszą podobiznę otrzymała w FIFA 16, kiedy po raz pierwszy została dodana do gry wraz z całą reprezentacją kobiet.

Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.

Niezadowolone ze swoich modeli postaci są również Madison Hammond, Janine Beckie oraz Kailen Sheridan, której przypadek jest o tyle szczególny, że posiada aż dwa różne odpowiedniki w grze. Gdy zagramy reprezentacją Kanady, bramkarka jest całkowicie łysa, a nawet nie ma brwi. Gdy jednak wybierzemy zespół z San Diego, zobaczymy bardziej realistyczny model, choć nadal odbiegający od prawdziwego wyglądu piłkarki.

Wiem, że oczekujesz, że kobiety będą po prostu wdzięczne, że daliście nam trochę rozgłosu, ale proszę, przestań marnować nasz czas. Niektóre z nas są łyse.

Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
Headbangerr
Gramowicz
26/03/2023 18:05
JakiśNick napisał:
(...)

Im bardziej starasz się zadowolić, tym gorzej xD Kolejna nauczka dla świata, że woke / feminazi / SJW's trzeba traktować z kopa, a nie obchodzić się z nimi jak z jajkiem.

JakiśNick
Gramowicz
26/03/2023 09:24

I niech teraz któraś feministka powie, że jesteśmy równi i kobiety nie martwią się wyglądem. Nie słyszałem, żeby chociaż jeden chłop narzekał na swój model 3d. Ale tutaj już gównoburza, że piersi nie takie, że brwi trochę inne, że włosy zmieniła od tego czasu. Dżizas krajst, kogo to obchodzi?!