FIFA 23 bez rosyjskiej reprezentacji i klubów. EA w solidarności z Ukrainą

Maria Wawrzyniak
2022/07/22 13:00

Electronic Arts poinformowało o braku rosyjskiej reprezentacji piłkarskiej w grze FIFA 23 – nie znajdziemy tam również klubów pochodzących z tego kraju.

EA Sports solidaryzuje się z Ukrainą – przedstawiciele korporacji Electronic Arts poinformowali o braku rosyjskiej reprezentacji oraz klubów pochodzących z Rosji w nadchodzącej grze FIFA 23. Jak podaje serwis Eurogamer, firma wystosowała oficjalne oświadczenie, w którym wyjaśniła swoją decyzję.

FIFA 23 bez rosyjskiej reprezentacji i klubów. EA w solidarności z Ukrainą
FIFA 23 | EA SPORTS | Electronic Arts

Rosja nie znajdzie się w grze FIFA 23

EA Sports solidaryzuje się z Ukraińcami. Podobnie, jak reszta głosów ze świata piłki nożnej, również i my nawołujemy do pokoju oraz zakończenia inwazji na Ukrainę. W zgodzie z naszymi partnerami FIFA i UEFA postanowiliśmy nie umieszczać rosyjskiej reprezentacji oraz klubów piłkarskich tego kraju w grze FIFA 23.

Jest to podobne oświadczenie do tego, które towarzyszyło decyzji o usunięciu zawartości związanej z Rosją w innych produkcjach wydawcy. Jeszcze w marcu bieżącego roku Electronic Arts – wspólnie z innymi przedstawicielami branży gier – postanowiło wycofać swoje produkty ze wspomnianego kraju.

GramTV przedstawia:

Dwa dni temu doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi gry. Wówczas otrzymaliśmy pierwszy zwiastun. FIFA 23 ma zadebiutować na rynku 30 września bieżącego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!