Eternals z pierwszymi recenzjami. Krytycy podzieleni po nowym filmie Marvela

Radosław Krajewski
2021/10/27 12:00
1
0

Wydawało się, że Eternals ma wszystko, aby stać się najlepiej ocenioną produkcją z MCU. Tymczasem stało się inaczej.

Eternals to jeden z największych i najambitniejszych filmów Marvela z uniwersum. Nie bez przyczyny Kevin Feige zatrudnił świeżo upieczoną laureatkę Oscara Chloe Zhao, która miała wnieść powiew świeżości do superbohaterskiego świata. Najwidoczniej tak duże zmiany nie przypadły do gustu niektórym recenzentom. Nieoczekiwanie Eternals nie zdobyło aż takiego uznania, na który fani MCU liczyli i w chwili pisania tej wiadomości film jest trzecią najgorzej ocenianą produkcją z uniwersum, zaraz po Thor: Mroczny świat oraz Hulku z 2008 roku. Na Rotten Tomatoes Eternals ma tylko 70% pozytywnych ocen z 73 recenzji. Średnia ocena to zaledwie 6/10, gdzie aż 22 recenzentów wystawiło negatywną notę. Przeciętne oceny potwierdza również Metacritic, na którym średnia ocena filmu wynosi 57/100 z 28 recenzji. Eternals mocno spolaryzowało krytyków, którzy oczekiwali zupełnie innej produkcji.Eternals z pierwszymi recenzjami. Krytycy podzieleni po nowym filmie MarvelaRecenzentów najbardziej podzielił charakterystyczny styl Chloe Zhao, który stawia nacisk na intymne ukazanie relacji bohaterów. Ten element przypadł do gustu wielu krytykom, którzy zachwyceni są odejściem od gatunkowych schematów, tym samym reżyserka wnosi wiele powiewu świeżości do całego superbohaterskiego gatunku. Gorzej jest jednak z samą historią, która zdaniem wielu osób jest przeładowana wątkami, przez co finałowy akt ugina się pod naporem treści. Co gorsza, film ma nie angażować w podobny sposób, jak poprzednie produkcje z MCU, przez zbyt długi metraż i złe wykorzystanie drużyny, w której kładzione są dopiero podwaliny pod przyszłe filmy, bez pełnego skoncentrowania się na wydarzeniach w tej produkcji.

W negatywnych recenzjach krytycy nie zostawiają suchej nitki na głównych przeciwnikach, czyli Dewiantach, którzy stanowią nudne, niczym niewyróżniające się mięso armatnie. Eternals pomimo ogromnego budżetu nie dopracowało wyglądu cyfrowych antagonistów, którzy nie zachwycają swoim wyglądem. Recenzenci mają również wiele uwag do tytułowej drużyny, która w większości przypadków, czyli poza kilkoma postaciami, nie zaistniała odpowiednio na ekranie, przez co zlewa się w jedną masę, o której nie pamięta się zaraz po seansie.

GramTV przedstawia:

Z kolei pozytywne recenzje rozpływają się nad ogromną wrażliwością reżyserii, która poradziła sobie nie tylko przy przedstawianiu nowej drużyny w MCU, ale również dbając o niesamowite wrażenia wizualne. Eternals ma również poruszać głębokie kwestie dotyczące stanu ludzkości, niż jakakolwiek produkcja Marvela. Recenzentom spodobało się również odejście od typowych schematów gatunku, w których skupiono się na budowaniu autonomicznej historii, bez oglądania się na to, jak wpasuje się w uniwersum. Dużo ciepłych słów pada również pod adresem różnorodnych postaci, które wnoszą wiele energii i humoru w każdej scenie. Krytycy szczególnie wyróżniają rolę Angeliny Jolie, która tworzy jedną z najlepszych postaci w całym MCU.

Przypomnijmy, że za Eternals odpowiada Chloe Zhao, reżyserka nagrodzonego Oscarem Nomadland. W obsadzie znaleźli się: Angelina Jolie, Richard Madden, Salma Hayek, Kumail Nanjiani, Gemma Chan, Kit Harington, Barry Keoghan, Dong-seok Ma, Brian Tyree Henry, Lauren Ridloff oraz Lia McHugh. Film zadebiutuje w kinach 5 listopada 2021 roku.

Komentarze
1
Wicket
Gramowicz
27/10/2021 15:19

... ja juz sie znudzilem Marvelem , i szczerze nawet nie wiem co to za film , ale na pewno go "kiedys" ogladne , jak bede sie nudzil .