Embracer Group przekształca się w 3 oddzielne firmy. Restrukturyzacji ciąg dalszy

Mikołaj Ciesielski
2024/04/22 08:55
0
0

Grupa podzieliła się swoimi kolejnymi planami.

Pod koniec marca Embracer Group poinformowało o sprzedaży Gearbox Entertainment. Nieco wcześniej podobny los spotkał również Saber Interactive. Okazuje się jednak, że to nie koniec zmian. Szwedzki holding zapowiedział bowiem, że zamierza przekształcić się w 3 oddzielne firmy notowane na giełdzie.

Embracer Group przekształca się w 3 oddzielne firmy. Restrukturyzacji ciąg dalszy

Embracer Group ma przekształcić się w 3 oddzielne firmy

Zgodnie z informacjami przekazanymi w oficjalnym komunikacie Embracer Group zamierza przekształcić się w Asmodee Group, Coffee Stain & Friends oraz Middle-earth Enterprises & Friends. Pierwsza z wymienionych firm to globalny wydawca i dystrybutor gier stołowych z rozległą siecią studiów oraz katalogiem własności intelektualnych.

Coffee Stain & Friends określane jest natomiast jako „zróżnicowany podmiot zajmujący się grami”. Wspomniana firma ma koncentrować się na grach niezależnych oraz A/AA premium, a także produkcjach free-to-play na PC, konsole i urządzenia mobilne z „wysokim stopniem powtarzalnych przychodów”.

Middle-earth Enterprises & Friends to z kolei „kreatywna potęga w dziedzinie tworzenia i publikowania gier AAA na PC i konsole”. Wspomniana firma – jak wskazuje sama nazwa – będzie również zarządzać marką The Lord of the Rings. W jej rękach znajdować będą się także inne IP, w tym m.in. Tomb Raider.

GramTV przedstawia:

Ta transformacja jest ważnym krokiem w kierunku odblokowania wartości dla akcjonariuszy. Dzięki nowej strukturze trzy podmioty będą mogły skupić się na realizacji swoich podstawowych strategii i wykorzystaniu własnych mocnych stron, zapewniając bardziej zróżnicowane i odrębne historie kapitałowe zarówno obecnym, jak i nowym akcjonariuszom. Po starannej ocenie różnych alternatyw strategicznych jesteśmy głęboko przekonani, że ta decyzja przyniesie korzyści wszystkim interesariuszom i zapewni nam dalsze sukcesy w przyszłości – mówi Kicki Wallje-Lund, pani prezes zarządu Embracer Group.

Ten ruch został wykonany z zamiarem uwolnienia pełnego potencjału każdego zespołu i zapewnienia mu własnego przywództwa i strategicznego kierunku. To początek nowego rozdziału, którego zamierzam pozostać częścią jako aktywny, zaangażowany i wspierający akcjonariusz wszystkich trzech nowych podmiotów […]. Ten ruch w kierunku trzech niezależnych firm wzmacnia wizję Embracer polegającą na wspieraniu przedsiębiorców i twórców z długoterminowym nastawieniem, umożliwiając im dalsze dostarczanie niezapomnianych wrażeń graczom i fanom na całym świecie – dodał Lars Wingefors, dyrektor generalny Embracer Group.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!