Gearbox Entertainment zmienia właściciela. Twórcy Borderlands w rękach Take-Two

Mikołaj Ciesielski
2024/03/28 09:30
0
0

Embracer Group sprzedaje kolejne studio.

Kilka tygodni temu redakcja Kotaku informowała, że Gearbox Entertainment „jest bliżej niż kiedykolwiek” opuszczenia szeregów Embracer Group. Wówczas dowiedzieliśmy się również, że szwedzka firma zdecydowała się na sprzedaż studia odpowiedzialnego za serię Borderlands, a sama transakcja jest na „końcowym etapie finalizacji”. Dzisiaj natomiast otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie ostatnich doniesień.

Gearbox Entertainment zmienia właściciela. Twórcy Borderlands w rękach Take-Two

Take-Two przejmuje Gearbox Entertainment. Embracer Group sprzedaje kolejne studio

Zgodnie z przekazanymi informacjami nowym właścicielem Gearbox Entertainment zostanie Take-Two. Amerykański wydawca i producent gier zapłaci Embracer Group 460 milionów dolarów. Przejęcie ma zostać sfinalizowane w pierwszym kwartale roku fiskalnego 2025, a więc do końca czerwca bieżącego roku kalendarzowego.

Gearbox Entertainment zachowa prawa do marek Borderlands i Tiny Tina's Wonderlands, a także Homeworld, Risk of Rain, Brothers in Arms oraz Duke Nukem. Zespół pracuje obecnie nad sześcioma różnymi projektami, a każdy z nich znajduje się na innym etapie rozwoju. Pięć z nich to kontynuacje, z których dwie to kolejne odsłony Borderlands i Homeworld. Deweloperzy rozwijają również „co najmniej jedną ekscytującą nową markę”.

Połączenie sił z Take-Two Interactive i 2K pomoże Gearbox wznieść się na kolejny poziom […]. Ustawiliśmy poprzeczkę dla interaktywnej rozrywki i osiągnęliśmy niezwykłe wyniki dzięki przełomowym, rekordowym grom, kiedy pracowaliśmy razem jako partnerzy. Jestem niesamowicie podekscytowany tym, co możemy osiągnąć, teraz gdy będziemy w pełni zjednoczeni – komentuje Randy Pitchford, szef studia.

GramTV przedstawia:

Cieszymy się, że możemy powitać Randy'ego Pitchforda i jego zespół pełnych pasji, utalentowanych deweloperów w 2K i nie możemy się doczekać wydania wielu projektów w przyszłości jako partnerzy. Uwielbialiśmy współpracować z Gearbox przy każdej odsłonie serii Borderlands i cieszymy się, że możemy aktywnie pracować nad kolejną częścią serii – dodał David Ismailer, prezes 2K.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!