Electronic Arts skasowało grę single-player inspirowaną Titanfall – i nie tylko

Wincenty Wawrzyniak
2023/02/02 07:00
0
0

Mimo udanego kwartału fiskalnego branżowy gigant zdecydował się poinformować o zrezygnowaniu ze wsparcia dla dwóch gier na urządzeniach mobilnych. To jednak nie wszystko.

Wygląda na to, że nie tylko Ubisoft ostatnimi czasy decyduje się kasować swoje projekty – w ślad francuskiego giganta branżowego poszło Electronic Arts, które, jak podaje między innymi The Hollywood Reporter, postanowiło zakończyć wsparcie dwóch gier przeznaczonych na urządzenia mobilne: Battlefield Mobile oraz Apex Legends Mobile.

Dowiedzieliśmy się, że serwery mobilnej wersji Apex Legends zostaną zamknięte 1 maja, a więc niecały rok po premierze. Twórcy zablokowali już wszelkie mikrotransakcje. Jeżeli zaś chodzi o Battlefield Mobile, gra nie zdążyła nawet zadebiutować na rynku. To jednak nie wszystko.

Electronic Arts skasowało grę single-player inspirowaną Titanfall – i nie tylko

Electronic Arts miało skasować single-playerową grę osadzoną w uniwersum Titanfall

Kilka godzin temu w sieci pojawiła się natomiast informacja (na łamach portalu Bloomberg od samego Jasona Schreiera) Electronic Arts miało również skasować niezapowiedzianą grę single-player osadzoną w tym samym uniwersum, co Titanfall oraz Apex Legends. Projektem o kodowej nazwie Titanfall Legends zajmowało się rzekomo około 50 osób, dla których EA będzie teraz szukać innych posad (aczkolwiek niektórzy mogą ich nie otrzymać).

GramTV przedstawia:

Warto przypomnieć, że Electronic Arts zdecydowało się także opóźnić premierę gry Star Wars Jedi: Ocalały, o czym możecie przeczytać w naszej osobnej wiadomości.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!