Electronic Arts usunie ze sklepów trzy odsłony Battlefielda (aktualizacja)

Wincenty Wawrzyniak
2023/03/23 19:20

Oprócz usunięcia czterech gier z cyfrowych sklepów EA zapowiedziało także zamknięcie serwerów online.

AKTUALIZACJA: EA poinformowało, że ze sklepów usunięte zostaną tylko trzy odsłony serii Battlefield – nie dotyczy to wspominanego przez nas Mirror’s Edge. Oprócz tego zamknięte zostaną serwery kolejnych starszych gier: Shadow of the Damned (28 marca), Kingdoms of Amalur: Reckoning (15 maja), Warp (15 maja) oraz Syndicate (15 czerwca).


Przychodzimy z przykrymi wieściami dla miłośników starszych odsłon serii Battlefield oraz fanów gry Mirror’s Edge. Electronic Arts poinformowało, że już niedługo cztery produkcje znikną z cyfrowych sklepów, a ich serwery online zostaną zamknięte. Poniżej znajdziecie najważniejsze szczegóły.

Electronic Arts usunie ze sklepów trzy odsłony Battlefielda (aktualizacja)

EA zabija kolejne gry. Tym razem to starsze odsłony Battlefielda i Mirror’s Edge

28 kwietnia z cyfrowych sklepów znikną Battlefield: Bad Company, Battlefield: Bad Company 2, Battlefield: 1943 oraz Mirror’s Edge. Nieco później, bo 8 grudnia, nastąpi zamknięcie serwerów online wspomnianych tytułów. EA zaznacza jednak, że po tym dniu w pierwszym oraz drugim Bad Company i w Mirror’s Edge wciąż będzie można bawić się w trybie singleplayer. Z racji tego, iż Battlefield 1943 oferuje wyłącznie rozgrywkę wieloosobową, 8 grudnia gra po prostu umrze.

GramTV przedstawia:

Deweloperzy sami skomentowali tę decyzję takimi słowami:

Choć te tytuły zajmują szczególne miejsce w naszych sercach, to nie możemy się doczekać, aby tworzyć razem z Wami nowe wspomnienia, skupiając się na naszych obecnych i przyszłych planach związanych z Battlefieldem.

Komentarze
1
koNraDM4
Gramowicz
22/03/2023 05:42

Nie do końca rozumiem usuwanie ze sklepu takiego Mirrors Edge skoro to typowo gra singlowa. Oczywiście o ile pamiętam był tam tryb rankingu i etapy do speedrunnowania ale po prostu to odpadnie.