Elden Ring podbije rynek mobilny? Tencent szykuje odpowiedź na Genshin Impact

Mikołaj Ciesielski
2024/02/06 14:40
0
0

Chiński gigant pracuje rzekomo nad mobilną wersją hitu z 2022 roku.

Jakiś czas temu w sieci pojawiły się kolejne poszlaki, które sugerują, że do sieci trafi wkrótce zwiastun Elden Ring: Shadow of the Erdtree. Tymczasem okazuje się, że najlepsza gra 2022 roku może doczekać się niebawem również wersji mobilnej. Na taki pomysł wpadł rzekomo Tencent, który chce opracować odpowiedź na hitowe Genshin Impact.

Elden Ring podbije rynek mobilny? Tencent szykuje odpowiedź na Genshin Impact

Tencent szykuje rzekomo mobilną wersję Elden Ring

W 2022 roku Tencent kupił nieco ponad 16% udziałów From Software i nabył prawa licencyjne do Elden Ring. Jak informuje agencja Reuters, chiński gigant zamierza skorzystać ze wspomnianych możliwości i dostarczyć na rynek mobilną wersję hitu z 2022 roku, która ma konkurować z Genshin Impact. Zgodnie z przekazanymi informacjami nad projektem pracuje obecnie kilkadziesiąt osób, a na premierę gry raczej będzie trzeba trochę poczekać.

GramTV przedstawia:

Reuters – powołując się na trzy anonimowe źródła posiadające wiedzę na temat projektu – dodaje, że mobilna wersja Elden Ring ma być dystrybuowana w modelu free-to-play. Produkcja ma natomiast generować zyski za sprawą różnego rodzaju mikrotransakcji. Niestety nie otrzymaliśmy żadnych dodatkowych szczegółów, a zarówno Tencent, jak i deweloperzy z From Software nie odnieśli się do powyższych doniesień.

Na koniec przypomnijmy, że Elden Ring dostępne jest na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Jeśli jesteście ciekawi naszej opinii na temat najnowszej produkcji studia From Software, to zapraszamy Was do lektury: Elden Ring - recenzja. Opus magnum From Software.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!