Duża modyfikacja dodaje do Wiedźmina 3 kreator postaci. Możemy zagrać jako czarodziejka rzucająca czary

Patrycja Pietrowska
2024/07/09 14:40
0
0

Twórcy modów wykorzystują potencjał REDkita.

Pod koniec maja w ręce miłośników przygód Geralta trafiło przydatne narzędzie – REDkit. Umożliwia on nie tylko tworzenie nowych historii, ale także znaków czy przerywników filmowych. Niedawno gracze przywrócili usuniętą zawartość z Wiedźmina 3, w ramach której główny bohater może wziąć udział w wyścigach łódek, a także odtworzyli w grze CD Projekt RED Górniczą Dolinę z Gothica 1 i 2. Tym razem natomiast możemy skorzystać z modyfikacji „Custom Player Characters”, która pozwala zagrać własnym wiedźminem, a nawet czarodziejką.

Wiedźmin 3: Dziki Gon
Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3 z kreatorem postaci. Modyfikacja „Custom Player Characters” otwiera nowe możliwości

W serwisie Nexus Mods znajdziemy już modyfikację „Custom Player Characters” stworzoną przez moddera o pseudonimie nikich340. Strona poświęcona projektowi cieszy się coraz większą popularnością, bowiem mod pozwala zaprojektować głównego bohatera od podstaw, wykorzystując wszystkie modele postaci dostępne w Wiedźminie 3. Ponadto gracze mogą wybrać drugoplanową postać i zagrać na przykład jako Jaskier lub Talar.

To jednak nie koniec atrakcji przygotowanych przez ambitnego twórcę modów. Wśród dostępnych klas postaci znajdują się wiedźmin, wiedźminka, ale także czarodziejka. Wybierając ostatnią z wymienionych, gracze mogą liczyć na nowy system walki magicznej i możliwość rzucania zaklęć. Czarodziejka może między innymi tworzyć małe tornada, zmieniać się w zwierzęta czy porażać wrogów elektrycznością. Klasa otrzymała także w ramach modyfikacji nowe zadanie fabularne, które pozwoli nauczyć się nowych zaklęć.

GramTV przedstawia:

Nikich340 udostępnił również na platformie YouTube materiał pokazujący „Custom Player Characters” w akcji. Jak możemy zauważyć, opcji personalizacji i dostosowania postaci jest naprawdę sporo. Twórca zapewnia, że modyfikacja powstawała ponad 2,5 roku, a REDkit pomógł w naprawieniu kilku błędów na ostatnich etapach rozwoju. Modder ma również w planach kontynuowanie wątku fabularnego czarodziejki.

Na koniec przypomnijmy, że REDkit do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutował 21 maja 2024 roku. Edytor modów dostępny jest za darmo dla wszystkich posiadaczy gry na PC. Przy okazji zapraszamy do lektury: Wiedźmin 3: Dziki Gon – recenzja wersji next-genowej (PC).

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!