Dune: Awakening z masą szczegółów. Sprawdźcie, co wyróżnia nowe MMO od Funcom

Mikołaj Ciesielski
2024/06/21 11:00
1
0

Na drugim pokazie Dune: Awakening Direct nie zabrakło nowych materiałów i szczegółów.

Pod koniec kwietnia do sieci wyciekło kilka zrzutów ekranu z zamkniętej bety Dune: Awakening. W trakcie Summer Gam Fest 2024 mieliśmy z kolei okazję zobaczyć nowy zwiastun gry prezentujący alternatywną linię czasową, w której Paul Atryda nigdy się nie narodził. Wczoraj natomiast Funcom zaprosił graczy na drugi pokaz Dune: Awakening Direct, w którego trakcie otrzymaliśmy kilka nowych materiałów i informacji na temat wspomnianej produkcji.

Dune: Awakening
Dune: Awakening

Dune: Awakening z kolejną prezentacją. Funcom dzieli się szczegółami

Wczorajszy pokaz Dune: Awakening Direct trwał 30 minut, a w jego trakcie deweloperzy przybliżyli m.in. narracyjne konsekwencje dla świata, w którym Paul Atryda nigdy się nie narodził. Nie zabrakło też kilku informacji na temat sposobu, w jaki zaprojektowano serwery gry. Funcom nie zapomniał również o procesie tworzenia postaci.

W Dune: Awakening ważna ma być „ekspresja i personalizacja”, dlatego też deweloperzy przygotowali wszechstronne narzędzie do tworzenia postaci. Zgodnie z przekazanymi informacjami użytkownicy dopasują każdy element wyglądu swojego bohatera, a także wybiorą swoją macierzystą planetę. Gracze będą musieli również zdecydować się na jedną ze specjalizacji mentorskich (Mentat, Mistrz Miecza, Bene Gesserit), która będzie determinować początkowe zdolności.

Joel Bylos – dyrektor kreatywny – w trakcie wczorajszego Dune: Awakening Direct zaprezentował również mapę Overland, która łączy w sobie inne ogromne sandboxowe mapy. Zgodnie z przekazanymi informacjami dzięki takiemu zabiegowi na każdej z nich będzie mogła przebywać większa liczba graczy. To jeden z elementów, który ma wyróżniać Dune: Awakening na tle konkurencji.

Stworzenie świata, który będzie sprawiał wrażenie płynnego i połączonego, od zawsze było jednym z naszych głównych celów przy kreacji Dune: Awakening. Zaprojektowaliśmy i zbudowaliśmy te struktury z myślą o możliwości dalszej rozbudowy gry, co jest niezwykle trudne przy jednej mapie. Idea stworzenia Overland pozwala na ciągłe rozbudowywanie świata, dzięki czemu damy graczom kolejne przestrzenie do eksploracji. Kto wie, jak będzie on wyglądał za 5 lat? – mówi Bylos.

GramTV przedstawia:

Dune: Awakening znajduje się obecnie w fazie zamkniętych testów beta. W ręce uczestników oddano sporo zawartości – począwszy od obszaru startowego Hagga Basin, aż po endgame na głębokiej pustyni (ang. Deep Desert). Jeśli również jesteście zainteresowani sprawdzeniem nadchodzącej produkcji Funcom, to przejdźcie na oficjalną stronę gry i zgłoście swoją chęć udziału w testach.

Na koniec przypomnijmy, że Dune: Awakening powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Niestety firma Funcom wciąż nie ujawniła, kiedy możemy spodziewać się premiery nowego survivalu skierowanego do fanów Diuny.

Komentarze
1
kmicic66
Gramowicz
22/06/2024 14:26

Zapowiada się świetna gra.