Dorobek Fable wielką inspiracją dla nowej gry Petera Molyneux

Krzysztof Żołyński
2023/10/15 13:20
1
0

Nowe studio założone przez Petera Molyneux pracuje od jakiegoś czasu nad nowym, okrytym tajemnicą projektem. Teraz słynny twórca przyznał, że Fable jest poważnym źródłem inspiracji i kopalnią doświadczenia.

Peter Molyneux, twórca Fable, Godus i Black & White kontynuuje swój tajemniczy projekt, o którym mówi niewiele i zazdrośnie strzeże tajemnicy. Dopiero teraz pojawiła się lekka zmiana nastawienia. Legendarny twórca gier, ogłosił na Twitterze/X, że otworzył blog poświęcony rozwojowi swojej gry, którą określa mianem Secret Project. Ujawnił również, że akcja będzie osadzona w świecie Albionu, w którym rozgrywała się także jego trylogia Fable.

Dorobek Fable wielką inspiracją dla nowej gry Petera Molyneux

Nie wiadomo, czy wspomniany Albion będzie tym samym, w którym Microsoft chce umieścić akcję swojej nowej gry, nad którą aktualnie pracuje, ale z pewnością będzie to ciekawy crossover, gdyż przejmie także niektóre mechaniki inspirowane starymi grami Fable i połączy je z nowościami „nigdy wcześniej nie widzianymi w grze”, o których od dawna wspomina Molyneux.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Miejmy nadzieję, że uruchomienie dziennika deweloperów oznacza, że wkrótce poznamy tytuł gry, więcej szczegółów i obejrzymy zwiastun.

Nowe wieści na temat tajemniczej gry Petera Molyneux

Pewny swego twórca gry, określił nowy projekt jako mieszankę zupełnie nowej mechaniki gry ze znajomym środowiskiem, przypominającym doświadczenia z Fable, Black and White czy Dungeon Keeper. Ważny jest także fakt, że tym razem jest mowa o grze na PC oraz konsole, a nie jak ostatnie tytuły produkowane w studiu 22Cans, należącym do Molyneux, które zostały zaprojektowane z myślą o smartfonach.

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
15/10/2023 14:03

Złotousty Peter może gadać co chce ale na koniec dnia to tylko gadanie i głównie kłamstwa.