Diuna 2 otrzyma tragiczniejsze zakończenie niż w książce. Będzie wprowadzeniem do trzeciej części

Radosław Krajewski
2024/01/30 13:00
0
0

Reżyser zapowiedział zmiany względem książki Franka Herberta w finale Diuny 2.

Warner Bros. mocno promuje Diunę 2 nowymi materiałami. W ubiegłym tygodniu mogliśmy zobaczyć nowy zwiastun oraz plakaty, a wczoraj do sieci trafiły nowe zdjęcia, w tym zapowiadające wielki pojedynek między dwójką bohaterów. Nowego wywiadu udzielił Denis Villeneuve, który obiecał fanom Diuny nowe, tragiczniejsze zakończenie niż było w powieści napisanej przez Franka Herberta.

Diuna 2 otrzyma tragiczniejsze zakończenie niż w książce. Będzie wprowadzeniem do trzeciej części

Diuna 2 – zakończenie będzie inne w filmie niż w książce

Villeneuve opisuje Diunę 2 jako finał kompletnej historii, która doczeka się zakończenia „rozdzierającego serce”. Reżyser jednak dodał, że wydarzenia zaprezentowane w zakończeniu przyczynią się do wprowadzenia do trzeciej części.

Są tam wszystkie elementy. Ale myślę, że adaptacja filmowa jest bardziej tragiczna niż książka. Sposób, w jaki kończy się część druga… stworzy całkowitą równowagę i spokój, aby zakończyć historię Paula w sposób, który przyczyni się do tego, o czym będziemy mówić w części trzeciej.

Denis Villeneuve jeszcze w ubiegłym roku potwierdził, że pracuje nad Diuną 3. Reżyser chce jednak odpocząć od tej serii, więc na kolejny film będziemy musieli poczekać znacznie dłużej.

GramTV przedstawia:

W obsadzie filmu znaleźli się: Timothee Chalamet, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Charlotte Rampling, Stellan Skarsgård, Dave Bautista, Javier Bardem, Zendaya, Florence Pugh, Austin Butler, Christopher Walken, Léa Seydoux, Souheila Yacoub, oraz Tim Blake Nelson.

Przypomnijmy, że Diuna 2 zadebiutuje w polskich kinach szybciej, czyli już 29 lutego. Od 9 lutego pierwsza część Diuny powróci do kin.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!