Diuna 2 dłuższa od pierwszej części. Znamy czas trwania filmu

Radosław Krajewski
2023/12/12 10:45
3
0

To będzie najdłuższy film Denisa Villeneuve’a w karierze.

Diuna 2 trafi do kin nie co szybciej, niż Warner Bros. zapowiadał jeszcze w czasie trwania strajku aktorów. Produkcja pojawi się na dużym ekranie na początku marca i chociaż do premiery pozostało jeszcze sporo czasu, to film jest już gotowy. Świadczą o tym nowe informacje o czasie trwania drugiej części Diuny, które pojawiły się na stronie japońskiej organizacji przyznającej kategorie wiekowe filmów. Wynika z nich, że Diuna 2 będzie trochę dłuższa od pierwszej części.

Diuna 2 dłuższa od pierwszej części. Znamy czas trwania filmu

Diuna 2 – czas trwania

Metraż filmu wynosi 2 godziny i 46 minut. To o 11 minut dłużej, niż pierwsza Diuna, która trwała 2 godziny i 35 minut. Fani mogą więc szykować się na kolejne bardzo długie widowisko. Już wcześniej Denis Villeneuve zapowiadał, że jego produkcja będzie kinem wojennym, więc możemy spodziewać się pogłębienia fragmentów opisujących wielką bitwę, która nie została w wyczerpujący sposób opisana przez Franka Herberta w pierwszej części Kronik Diuny.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Druga część serii nie będzie jednak ostatnią. W przygotowaniu znajduje się już Diuna 3, do której reżyser napisał scenariusz. Villeneuve chce jednak zrobić sobie przerwę od Diuny i w międzyczasie stanie za kamerą innego widowiska. Tym samym na finał historii Paula Atrydy będziemy musieli trochę poczekać.

W obsadzie filmu znaleźli się: Timothee Chalamet, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Charlotte Rampling, Stellan Skarsgård, Dave Bautista, Javier Bardem, Zendaya, Florence Pugh, Austin Butler, Christopher Walken, Léa Seydoux, Souheila Yacoub, oraz Tim Blake Nelson.

Komentarze
3
Renchar
Gramowicz
12/12/2023 16:50

Wszyscy tak zachwalali pierwszą część to poszedłem do kina, a to był paździerz nie z tej ziemi nuda przeogromna. Nie spodziewam się teraz po 2 części czegoś wartego uwagi.

Kenjiro
Gramowicz
12/12/2023 13:16

Nie co? Se rio?

dariuszp
Gramowicz
12/12/2023 12:19

Nie mogę się doczekać.
Trwa Wczytywanie