Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Disney+ usunął z biblioteki wielki hit. Platforma zrobiła to w pewnym celu

Radosław Krajewski
2022/08/18 15:05

Oczywiście w grę wchodzą również ogromne pieniądze.

Jeżeli od dwóch dni zastanawiacie się, gdzie podział się Avatar na Disney+, to śpieszę z wyjaśnieniem, że platforma celowo usunęła tę pozycję z własnej biblioteki. Nie jest to jednak identyczny ruch, jak w przypadku oryginalnych produkcji HBO Max i pierwsza część serii Jamesa Camerona powinna wrócić do serwisu jeszcze w tym roku.

Disney+ usunął z biblioteki wielki hit. Platforma zrobiła to w pewnym celu

Dlaczego Disney+ skasował ze swojej biblioteki Avatara?

Avatar doczeka się zremasterowanej wersji w kinach już pod koniec września. Produkcja trafi również na polskie ekrany, gdzie w salach IMAX będziemy mogli doświadczyć ulepszonej wersji najbardziej dochodowego filmu wszech czasów. Będzie to kolejna okazja, aby widzowie zobaczyli film na kinowym ekranie i to przed premierą drugiej części, która zadebiutuje 16 grudnia.

GramTV przedstawia:

Kinowa dystrybucja Avatara sprawiła, że Disney zdecydował się usunąć film ze swojej platformy streamingowej. Wytwórnia ma nadzieję, że widzowie tłumnie wybiorą się do kina na nową wersję. Osoby, które przed premierą Avatara: Istoty wody będą chciały przypomnieć sobie pierwszą część, nie będą miały wyboru i obejrzą film wyłącznie w kinie. Przynajmniej w okresie pierwszych 47 dni od premiery, gdyż właśnie po takim czasie kinowe produkcje Disneya trafiają do oferty serwisu.

Nie jest jednak jasne kiedy Avatar wróci do biblioteki Disney+. Mimo to subskrybenci na tym skorzystają i prawdopodobnie film wróci w nowej, zremasterowanej wersji w 4K i obsługą Dolby Vision i Dolby Atmos. Przypomnijmy, że dotychczasowa wersja Avatara dostępna w polskiej ofercie Disney+ dostępna była wyłącznie w rozdzielczości 1080p.

Komentarze
1
Kresegoth
Gramowicz
18/08/2022 15:24

Czyli dojonko.