Diablo Immortal otrzymało nowego bossa, ale gracze nie są na niego gotowi

Maria Wawrzyniak
2022/07/04 08:00
4
0

Deweloperzy odpowiedzialni za rozwój gry Diablo Immortal poinformowali o dodaniu do produkcji nowego bossa: Vitaath.

W grze Diablo Immortal pojawił się nowy boss o imieniu Vitaath. Z nową przeciwniczką możemy zmierzyć się w Piekielnym relikwiarzu, czyli w specjalnym trybie raidów, oczywiście w fazie endgame. Boss został wprowadzony do gry w sobotę i od samego początku sprawia graczom niemałe kłopoty – nawet tym, którzy nie mają problemu z wydawaniem pieniędzy na mikropłatności. Co dokładnie jest tutaj problemem?

Wczytywanie ramki mediów.

Poprzedni boss Piekielnego relikwiarza – Lassal – wymagał od graczy współczynnika bojowego na poziomie od 420 do 1640, w zależności od wybranego stopnia trudności. Jest to osiągalne, zwłaszcza jeśli gramy regularnie od premiery. Vitaath, z drugiej strony, to twardy orzech do zgryzienia. Nowy boss wymaga od nas współczynnika bojowego wynoszącym co najmniej 2000 – i jest to jedynie pierwszy stopień trudności. Jeżeli chcemy pokonać przeciwniczkę na najwyższym szczeblu wyzwania, nasz współczynnik musiałby wynosić aż 3465. Gracze są w lwiej większości zgodni co do jednego: to zdecydowanie za dużo.

GramTV przedstawia:

Dla niewtajemniczonych: współczynnik bojowy w grze Diablo Immortal to jedna z najważniejszych statystyk, która wyznacza ogólną siłę naszej postaci oraz modyfikuje obrażenia zadawane zarówno przez nią, jak i przez przeciwników. Na ten współczynnik składają się posiadane wyposażenie, poziom paragonu oraz legendarne klejnoty. Gdy udamy się na forum Reddit, możemy zobaczyć, że społeczność nie tylko uważa, iż zdobycie współczynnika bojowego wynoszącego 3465 punktów nie tylko jest praktycznie niemożliwe dla przeciętnego gracza, ale jest też bardzo trudne nawet przy wsparciu mikrotransakcji.

I choć nie można wykluczyć, że z czasem w grze będzie coraz więcej postaci z tak wysokim współczynnikiem bojowym, tak na razie jedno jest pewne: Vitaath oznacza ogromny grind. Lub spory cios dla portfela. Przypomnijmy, że Diablo Immortal zadebiutowało 2 czerwca na urządzeniach mobilnych z systemami Android oraz iOS. Gra jest także dostępna na komputerach osobistych w wersji beta.

Komentarze
4
Ray
Gramowicz
05/07/2022 11:56

​Gracze są w lwiej większości zgodni co do jednego: to zdecydowanie za dużo. Lwia większość graczy jest zgodna co do "graczy" Diablo: Immortal: jest ich zdecydowanie za dużo.

MisticGohan_MODED
Gramowicz
04/07/2022 14:44

Jaki problem ? Kasa rozwiąże wszystkie problemy graczy xD

blizz widzę uczy się od najlepszych i idzie tropem WB jak przy Shadow of War, gdzie na początku istnienia gry trzeba było bulić hajs za możliwość jej ukończenia :P

SebekPL2
Gramowicz
04/07/2022 11:47

Zapłacicie kolejne kilka milionów $$$ i będziecie mieli aż 1% szanst na ubicie bossa. okazja
Trwa Wczytywanie