Uniwersum DC Comics niczym MCU. Studio opracowuje 10-letni plan rozwoju

Radosław Krajewski
2022/08/05 00:30
0
0

Poznaliśmy także powody, dla których skasowano Batgirl.

Warner Bros. Discovery przedstawiło swoje plany rozwoju firmy na kolejne lata. Podczas spotkania z inwestorami korporacja zapowiedziała nową platformę streamingową, która powstanie z połączenia HBO Max oraz Discovery+. Ujawniono również szczegóły nadchodzących superbohaterskich produkcji. Prezes korporacji, David Zaslav, przyznał, że pracują nad stworzeniem zespołu w DC Comics, który stworzy 10-letni plan, w którym główny nacisk zostanie położony na jakość oferowanych produkcji. Inspiracją dla firmy jest model opracowywany przez Kevina Feige’a w Marvel Studios.

Uniwersum DC Comics niczym MCU. Studio opracowuje 10-letni plan rozwoju

Zaslav potwierdził, że DC znajduje się na szczycie listy ich planów, które pomimo skasowania Batgirl, cały czas posuwają się do przodu. Najpopularniejsi bohaterowie z uniwersum DC postrzegani są jako „wielka szansa” dla firmy.

Kiedy patrzymy na możliwości, które mamy, DC jest dla nas na szczycie listy. Patrzysz na Batmana, Supermana, Wonder Woman i Aquamana, to marki, które są znane na całym świecie, a możliwość kierowania tymi wspaniałymi historiami to dla nas wielka szansa. Zrestrukturyzowaliśmy biznes, na którym zamierzamy się skoncentrować. Będzie zespół z dziesięcioletnim planem skupiającym się tylko na DC. Jest bardzo podobny do struktury, którą Alan Horn i Bob Iger bardzo skutecznie połączyli z Kevinem Feige w Disneyu.

Uważamy, że możemy zbudować długoterminowy, znacznie silniejszy i zrównoważony rozwój firmy z DC. W ramach tego skupimy się na jakości, nie zamierzamy wypuszczać żadnego filmu, zanim nie będzie gotowy. Nie zamierzamy wydać filmu, aby zarobić tylko ćwierć tego, co możemy i nie wydamy filmu, jeśli w niego nie wierzymy. Ale DC to coś, co naszym zdaniem moglibyśmy ulepszyć i teraz skupiamy się na tym.

GramTV przedstawia:

Prezes Warner Bros. Discovery potwierdził, że Flash nadal pozostaje w kalendarzu premier kinowych studia, pomimo kontrowersji związanych z główną gwiazdą widowiska – Ezrą Millerem. Firma wierzy także w kontynuację Shazama oraz drugą część Aquamana i pomimo niedawnych plotek, daty premier wszystkich tych filmów pozostaną niezmienione.

David Zaslav skomentował również skasowanie Batgirl, która pomimo bycia na ostatniej prostej do ukończenia, została skasowana i nie pojawi się ani w kinach, ani na HBO Max. Korporacja nie przyznała, że zamierza odpisać produkcję od podatku, dzięki czemu ma zyskać od 15 do 20 milionów dolarów, za to skupili się na aspekcie zmiany polityki Warner Bros. Discovery, które nie będzie inwestować w średniobudżetowe filmy na swojej platformie.

Nie możemy znaleźć uzasadnienia ekonomicznego, aby drogie filmy trafiały bezpośrednio do streamingu, więc dokonujemy strategicznej zmiany. Będziemy w pełni korzystać z kin, ponieważ wierzymy, że wzbudza zainteresowanie i popyt, zapewnia świetny marketingowy wiatr w plecy i generują marketing szeptany, gdy filmy przechodzą do transmisji strumieniowej i nie tylko. Mamy inny pogląd na sensowność wydawania filmów z bezpośredniego przesyłania strumieniowego i podjęliśmy kilka agresywnych kroków, aby oczywiście poprawić poprzednią strategię.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!