Czym Avatar różni się od filmów Marvela i DC Comics? Chodzi o istotny szczegół

Radosław Krajewski
2023/01/14 18:00
6
0

James Cameron wyjaśnia różnice między jego serią blockbusterów a kinem superbohaterskim.

Avatar: Istota wody wciąż się nie zatrzymuje i zarabia kolejne miliony z kin. Niedawno film przekroczył próg rentowności, stając się jednym z najbardziej dochodowych produkcji wszech czasów. Zachwycony powrotem ludzi do kin jest również James Cameron, który w rozmowie podczas gali rozdania Złotych Globów przyznał, że ma dość siedzenia w domu i oglądania filmów na streamingu. Dwie odsłony serii Avatar często porównywane są przez widzów do superbohaterskich produkcji, co nie przypadło do gustu reżyserowi. Choć jego filmy są wielkimi, widowiskowymi blockbusterami, to w rozmowie z B TV Korea Cameron wyjaśnił różnice między kolejnymi odsłonami Avatara a produkcjami wychodzącymi spod skrzydeł Marvel Studios i DC Comics.

Czym Avatar różni się od filmów Marvela i DC Comics? Chodzi o istotny szczegół

Czym Avatar różni się od MCU i DC Comics? Chodzi o antagonistę

James Cameron przyznał, że główna różnica polega na przedstawianiu złoczyńcy. Gdy w MCU i uniwersum DC niemal w każdym filmie pojawia się inny złoczyńca, przez całą serię Avatar główny antagonista będzie tylko jeden. Tym samym reżyser może rozwijać tę postać na równi z bohaterami.

To nie jest historia o superbohaterach, w której w każdym filmie pojawia się nowy złoczyńca. Ten sam antagonista za każdym razem. Ale to, jak nasz przeciwnik ewoluuje, jest również bardzo interesujące, gdy wprowadzamy kolejnych złoczyńców w trakcie. A także dodatkowych sojuszników.

GramTV przedstawia:

W grudniu przyszłego roku w kinach zadebiutuje trzecia część Avatara. Niestety na czwartą odsłonę możliwe, że będziemy musieli poczekać nie do 2026 roku, ale nawet do 2027. Disney rozważa możliwość przesunięcia premiery, aby zrobić miejsce dla Avengers: Secret Wars.

Komentarze
6
Muradin_07
The King of Iron Fist
17/01/2023 19:00
Przemo909 napisał:

JA WOLE CHODZIC DO KINA NA CIEKAWE FILMY. ( ŻEBY ZABIC CZAS).  KAZDY MA INNE PATRZENIE NA SWIAT INNE POGLĄDY WŁAASNE ITD. WIEC PROSZE SIE NIE CZEPIAC. 

To ja jako Moderator się przyczepię - proszę pisać bez Caps Locka. Wszyscy tutaj raczej czytać potrafią, nie trzeba tego robić :) 

dariuszp
Gramowicz
17/01/2023 14:04
Przemo909 napisał:

JA WOLE CHODZIC DO KINA NA CIEKAWE FILMY. ( ŻEBY ZABIC CZAS).  KAZDY MA INNE PATRZENIE NA SWIAT INNE POGLĄDY WŁAASNE ITD. WIEC PROSZE SIE NIE CZEPIAC. 

Masz wciśnięty Caps Lock.

Gregario
Gramowicz
17/01/2023 06:40

Faktycznie, różnica, która zmienia wszystko ;]

dariuszp napisał:

Ale pieprzenie. Pierwszego Avatara ludzie poszli oglądać dla efektów. Drugiego może ale sam nie jestem pewny.

Oj tak, pamiętam jak tu na gramie ludzie chwalili się, ile to razy byli w kinie na pierwszym Avatarze, bo "ładne widoki były" :D
Trwa Wczytywanie