Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Czy to już koniec Battlefielda 2042? Liczba graczy spadła poniżej tysiąca na Steam

Radosław Krajewski
2022/04/11 22:00

Przyszłość gry nie rysuje się w jasnych barwach.

Pod koniec marca DICE podsumowało opinie graczy, ogłaszając zmiany, które w przyszłych aktualizacjach pojawią się w Battlefieldzie 2042. Najwyraźniej gracze nie mają zamiary dłużej czekać, aż produkcja zostanie naprawiona i doczeka się odpowiedniego popremierowego wsparcia i już teraz zdecydowali się o opuszczeniu gry. Przynajmniej tak wynika z danych SteamCharts, gdzie dzisiejszego ranka po raz pierwszy w historii liczba graczy była mniejsza od tysiąca.

Czy to już koniec Battlefielda 2042? Liczba graczy spadła poniżej tysiąca na Steam

O godzinie 9:00 liczba graczy jednocześnie bawiących się w Battlefieldzie 2042 na Steam wynosiła zaledwie 979 osób. Jeszcze nigdy wcześniej od momentu premiery gry nie zanotowano mniejszej liczby osób z uruchomioną grą. Z miesiąca na miesiąc systematycznie spada liczba graczy i w marcu było to średnio 2 tysiące, gdzie w najlepszym momencie miesiąca grało jednocześnie 3,241 osób.

GramTV przedstawia:

Co ciekawe, na kiepskim wsparciu Battlefielda 2042 zyskuje Battlefield V. Przedostatnia odsłona serii, która zadebiutowała w 2018 roku, w ostatnich 30 dniach przyciągnęła średnio 11,5 tysiąca osób jednocześnie grających na Steamie, a w najlepszym momencie aż 31,4 tysiąca graczy. Wynik ten udowadnia, że Electronic Arts popełniło szereg błędów przy najnowszej części Battlefielda i przed DICE wiele pracy, aby zachęcić graczy do swojego tytułu.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!