Crystal Dynamics przejęło prawa do marek Tomb Raider i Legacy of Kain

Mikołaj Ciesielski
2022/09/08 11:15

Właścicielem obu IP była dotychczas firma Square Enix.

Crystal Dynamics przejęło prawa do marek Tomb Raider i Legacy of Kain

Pod koniec sierpnia Embracer Group poinformowało o sfinalizowaniu transakcji, na mocy której firma przejęła zachodnie studia oraz wiele marek należących do Square Enix. Wśród wspomnianych zespołów znalazło się m.in. Crystal Dynamics, które podzieliło się dziś dobrą wiadomością. Okazuje się, że twórcy przejęli prawa do dwóch „ukochanych” IP, które wcześniej stanowiły własność właśnie Square Enix.

Prawa do Tomb Raider i Legacy of Kain już w rękach Crystal Dynamics

Z radością informujemy, że Crystal Dynamics przejęło kontrolę nad kilkoma markami gier – w tym Tomb Raider oraz Legacy of Kain – od poprzedniego właściciela gier, firmy Square Enix Limited – czytamy we wpisie opublikowanym na oficjalnej stronie studia.

Widzimy więc, że nie wszystkie marki – należące wcześniej do Square Enix – wpadły w ręce Embracer Group. Studio Crystal Dynamics z pewnością jest zadowolone z takiego obrotu spraw, a graczom nie pozostaje nic innego, jak cierpliwie czekać na informacje dotyczące dalszych losów poszczególnych IP.

Przypomnijmy, że Crystal Dynamics pracuje już nad nową grą z serii Tomb Raider. Zgodnie z zapowiedzią nadchodząca odsłona ma zapewnić graczom „wysokiej jakości kinowe doświadczenie”. Produkcja powstaje na silniku Unreal Engine 5, ale na tym informacje się kończą. Jakiś czas temu do sieci wyciekło kilka interesujących szczegółów na temat gry, które zostały natychmiastowo usunięte na prośbę twórców, co zdaje się potwierdzać ich wiarygodność.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!