ChatGPT w samochodach Mercedesa

Krzysztof Żołyński
2023/06/18 11:30
0
0

Mercedes ujawnił, że przez następne trzy miesiące będzie testować ChatGPT z asystentem głosowym w samochodach.

Microsoft i Mercedes ogłosiły partnerstwo w celu przetestowania integracji ChatGPT z pojazdami Mercedesa. Funkcja zostanie uruchomiona w wersji beta w ponad 900 000 pojazdów w USA. Firmy twierdzą, że użycie ChatGPT z Hey Mercedes sprawi, że system będzie bardziej niezawodny i rozszerzą się jego możliwości. Większość asystentów głosowych, w tym Hey Mercedes, ma ograniczone możliwości działania i rozumienia poleceń kierującego. ChatGPT ma zmienić tę sytuację poprzez zrozumienie kontekstu rozmowy i prowadzenie dialogu z kierowcą.

ChatGPT w samochodach Mercedesa

Producent samochodów stara się również rozwiać wszelkie obawy dotyczące prywatności danych dzięki wdrożeniu ChatGPT. Rzeczywiste dane są przesyłane do Mercedes-Benz Intelligent Cloud w celu anonimowego przetwarzania. Firma twierdzi, że „uważnie obserwuje” potencjalne zagrożenia związane ze sztuczną inteligencją i w razie potrzeby dostosuje system, aby zapewnić klientom bezpieczeństwo.

ChatGPT w samochodach Mercedesa

Generatywne SI, takie jak ChatGPT, są znane ze skłonności do dezinformacji, znanych jako halucynacje. Nikt nie znalazł sposobu na ich uniknięcie, ponieważ te modele technicznie nie mają własnej świadomości. Po prostu generują informacje wyjściowe na podstawie danych, które analizowały i tak naprawdę nikt nie wie dokładnie, w jaki sposób sztuczna inteligencja dociera do określonego wyniku.

GramTV przedstawia:

Mercedes nie będzie musiał wprowadzać żadnych zmian ani aktualizacji samochodów, aby przetestować ChatGPT. Odkrycia bety mogą poprawić przyszłe implementacje modeli głosowych i sztucznej inteligencji w pojazdach Mercedesa.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!