Cenega wyda gry Ubisoftu w Polsce. Pierwsze trzy tytuły jeszcze w tym roku

Radosław Krajewski
2023/05/23 12:00
0
0

Po zakończeniu działalności Ubisoft Polska, to właśnie Cenega przejęła dystrybucję gier francuskiego dewelopera.

Na początku lutego Ubisoft oficjalnie potwierdził krążące po sieci informacje, że zamyka kilka swoich lokalnych oddziałów, w tym również w Polsce. Nie było wiadomo, kto przejmie dystrybucję gier Ubisoftu, aż do teraz, gdy Cenega S.A. ogłosiła rozpoczęcie oficjalnej dystrybucji gier francuskiej firmy na terenie Polski, Czech, Słowacji oraz Węgrzech.

Cenega wyda gry Ubisoftu w Polsce. Pierwsze trzy tytuły jeszcze w tym roku

Cenega nowym dystrybutorem gier Ubisoftu

Cenega podpisała umowę dystrybucyjną, dzięki której na wspomnianych wyżej czterech rynkach jeszcze w tym roku wyda nowe The Crew, Just Dance 2024 oraz Assassin’s Creed Mirage.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi z perspektywy współpracy dystrybucyjnej przy tak uznanych markach, jak gry z portfolio firmy Ubisoft – powiedział Marek Chyrzyński, Prezes Zarządu Cenega S.A.

GramTV przedstawia:

Cenega będzie również odpowiadała za sprzedaż wcześniejszych tytułów Ubisoftu. Szczegóły dotyczące wydań i dat premier znajdziecie na oficjalnej stronie Cenegi oraz w komunikatach prasowych, które będą się pojawiać w najbliższej przyszłości.

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że gry Ubisoftu po piętnastu latach ponownie będą wydawane na polskim rynku przed Cenegę. Zanim francuska firma uruchomiła polski oddział, wiele gier Ubisoftu było wydawanych właśnie przez Cenegę. Sytuacja zmieniła się w 2008 roku, kiedy to Ubisoft Polska zaczął odpowiadać za dystrybucję wszystkich swoich gier na naszym rodzimym rynku.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!