Drugi najlepszy rok w historii CD Projektu. Edgerunners mocno pomogło

Wincenty Wawrzyniak
2023/03/31 08:00

CD Projekt opublikował wyniki finansowe za rok 2022 – który okazał się być drugim najlepszym rokiem w historii firmy.

Poznaliśmy oficjalne wyniki finansowe firmy CD Projekt za 2022 rok. Piotr Nielubowicz, wiceprezes zarządu ds. finansowych, podsumował działania spółki oraz ujawnił nieco szczegółów na temat planów na przyszłość.

Drugi najlepszy rok w historii CD Projektu. Edgerunners mocno pomogło

Wyniki finansowe CD Projektu za 2022 rok

Dowiedzieliśmy się, że 2022 był drugim najlepszym rokiem w historii firmy. Jak przyznał Nielubowicz, CD Projekt zawdzięcza to głównie premierze serialu Cyberpunk: Edgerunners oraz związanej z nim aktualizacji do gry Cyberpunk 2077. To prawdopodobnie przyciągnęło wielu graczy do produkcji.

Popularność serialu oraz pozytywny odbiór wydanej tydzień przed jego premierą aktualizacji wpłynęły na sprzedaż Cyberpunka oraz na sentyment wokół gry, na co wyraźnie wskazują oceny graczy. To znak, że zwiększanie zaangażowania w ramach naszych marek i poszerzanie ich zasięgu to słusznie obrany kierunek rozwoju. Kolejnym ważnym wydarzeniem wspierającym Cyberpunka będzie wydanie w bieżącym roku dużego dodatku Widmo Wolności. (Adam Kiciński, prezes zarządu CD Projekt)

Jeśli chodzi o wspomniane rozszerzenie do Cyberpunka 2077, wczoraj informowaliśmy, że więcej na temat dodatku dowiemy się w czerwcu, kiedy ruszy jego pełnoprawna kampania marketingowa.

GramTV przedstawia:

Skonsolidowane przychody CD Projektu w ubiegłym roku wyniosły nieco ponad 950 milionów złotych. Zysk netto wyniósł ponad 347 milionów złotych i jest to wynik o 2/3 wyższy niż w roku poprzednim.

Co ciekawe, sporą część zarobionych pieniędzy – ponad 200 milionów złotych – przeznaczono na rozwój przyszłych projektów, czyli zapowiedzianych już wcześniej gier z serii Wiedźmin, Project Orion czy Hadar (autorska marka).

Na sam koniec poznaliśmy wyniki sprzedażowe. Tylko w zeszłym roku Cyberpunk 2077 zapewnił firmie prawie 500 milionów złotych przychodu. Sprzedaż gry Wiedźmin 3: Dziki Gon razem z dodatkami dostarczyła z kolei ponad 150 milionów złotych.

Komentarze
1
koNraDM4
Gramowicz
31/03/2023 15:06

Zawdzięcza to mało powiedziane, mam wrażenie, że ta animacja w ogóle uratowała tą grę od zapomnienia co nastraja pozytywnie w kontekście nadchodzącego dodatku i być może przyspieszy to nieco prace nad kontynuacją skoro dzięki premierze anime produkcja jest wciąż żywa.