Capcom ogłasza datę premiery zremasterowanej trylogii Ace Attorney. Będzie kilka ciekawych zmian

Krzysztof Żołyński
2023/09/25 11:15
0
0

Capcom ogłosił datę premiery zremasterowanej wersji Apollo Justice: Ace Attorney Trilogy.

Tegoroczna edycja Tokyo Game Show była doskonałą okazją do prezentacji kolejnej kolekcji, którą tym razem są Apollo Justice: Ace Attorney z 2008 roku, Phoenix Wright: Dual Destinies z 2013 roku i Phoenix Wright: Spirit Of Justice z 2016 roku. Wszystkie trzy gry tworzą wspólny pakiet i każda z nich zostanie poddana liftingowi.

Capcom ogłasza datę premiery zremasterowanej trylogii Ace Attorney. Będzie kilka ciekawych zmian

Wiemy już także, że zremasterowana trylogia zadebiutuje 25 stycznia 2024 roku na PC, Nintendo Switch, PlayStation 4 i Xbox One. Oznacza to oczywiście, że w gry będzie można grać także na konsolach PS5 nowej generacji i Xbox Series X|S dzięki wstecznej kompatybilności.

Apollo Justice: Ace Attorney Trilogy w bogatej zremasterowanej wersji

Podobnie jak w przypadku większości innych tego typu akcji, Apollo Justice: Ace Attorney Trilogy otrzyma ulepszoną grafikę i poprawioną oprawę dźwiękową. Nowe wydanie przyniesie z sobą także ulepszone sterowanie, salę orkiestrową, w której możnaodtwarzać kultowe utwory z serii, oraz bibliotekę dzieł sztuki, dzięki której zobaczymy nigdy wcześniej nie publikowane grafiki koncepcyjne. Co ważne, w skład reedycji wejdą także DLC – Turnabout Reclaimed i Turnabout Time Traveller.

GramTV przedstawia:

Dla wielu fanów, najciekawszym elementem będzie Animation Studio, będące zestawem gotowych narzędzi do edycji poziomów. Nie wiadomo jak bardzo będzie można puścić wodze fantazji, ale na oficjalnej stronie gry, da się znaleźć informacje o możliwości „tworzenia scen swoich marzeń, korzystając z modeli postaci i animacji, muzyki w tle i podkładów głosowych z gier”. Wynika z tego, że da się zrobić własny poziom, ale w oparciu o oficjalne zasoby, udostępnione przez twórców gry.

Ace Attorney to powieści wizualne, których centralną postacią jest adwokat, Phoenix Wright, który szuka dowodów, a następnie walczy w imieniu swojego klienta na sali sądowej, przesłuchując, zbierając informacje oraz wnioski.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!