Pomimo kontrowersji CoD: Modern Warfare 3 przyciągnęło rekordowe tłumy graczy

Wincenty Wawrzyniak
2023/11/12 19:30
3
0

W Wielkiej Brytanii wystąpiły obciążenia łączy internetowych właśnie przez premierę Call of Duty: Modern Warfare 3.

Dwa dni temu na rynku zadebiutowała gra Call of Duty: Modern Warfare III. Pomimo licznych kontrowersji związanych m.in. z bardzo krótką kampanią fabularną, irytujących reklamach na konsolach Xbox, braku platyny w wersji na PlayStation 5 czy też konieczności pobierania ogromnej aktualizacji nawet jeśli nie zakupiliśmy produkcji, najnowsza część kultowej już serii przyciągnęła tłumy fanów, na co dowodem są nie tylko statystyki na platformie Steam, ale również rekordowe zwiększenia obciążenia brytyjskich łączy internetowych.

Pomimo kontrowersji CoD: Modern Warfare 3 przyciągnęło rekordowe tłumy graczy

Call of Duty: Modern Warfare 3 – rekordowe zainteresowanie grą

Jak podaje serwis Eurogamer, firmy EE, BT oraz Virgin Media O2 – dostawcy internetu w Wielkiej Brytanii – zarówno okres pre-loadu, jak i sama premiera gry Call of Duty: Modern Warfare 3 sprawiły, że odnotowano rekordowe wręcz obciążenia łączy. Pierwsza korporacja przyznała, iż żadna gra w historii nie zwiększyła obciążenia sieci firmy tak bardzo jak MW3. Virgin Media O2 ujawniło z kolei, że w przypadku CoD miało do czynienia z obciążeniem o 22% wyższym niż podczas powrotu klasycznej mapy do Fortnite’a. Warto jednak pamiętać, że najnowsze Call of Duty zajmuje naprawdę dużo miejsca na dysku.

Na Steamie statystyki również wyglądają obiecująco, aczkolwiek SteamDB notuje aktywność gracza obsługującego launcher. Mimo tego odnotowano 177 tysięcy osób korzystających z launchera Call of Duty, zaś tydzień temu ta liczba wynosiła 91 tysięcy.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy jeszcze na sam koniec, że Call of Duty: Modern Warfare III zadebiutowało na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Komentarze
3
Aczkolwiek
Gramowicz
14/11/2023 09:36

Rekordowo, bo liczone jest tez granir w MW2. Żeby odpalic MW2 muszę najpierw włączyć launchera i nabić ststystyki. Także nawet geforce experience uważa ze gram w mw3. 

dariuszp
Gramowicz
13/11/2023 05:09

Po pierwsze COD ma duży fanbase. Dużo ludzi lubi tę grę. Mnie znajomi co jakiś czas dopytywali czy z nimi nie zagram a ja na to - nie chce mi się marnować 250gb na jedna grę czy ile to tam teraz waży. 

Po drugie oni wmusili tą grę KAŻDEMU kto miał styczność z ostatnią grą. Po prostu ją ludziom zainstalowali nawet jak jej nie kupili i pewnie paru zapłaciło by ją odblokować.

Po trzecie COD regularnie bije jakieś tam rekordy. 

Także nikogo to nie dziwi. 

Kafar
Gramowicz
12/11/2023 19:33

No przecież oczywiście że tak :D
Trwa Wczytywanie