Bradley Cooper i Carey Mulligan w kontrowersyjnym filmie Netflixa. Zobaczcie zwiastun

Krzysztof Żołyński
2023/10/29 16:30
0
0

Netflix pokazał oficjalny zwiastun filmu Maestro, w którym występują Bradley Cooper i Carey Mulligan. Film miał premierę na Festiwalu Filmowym w Wenecji w 2023 r., ale jeszcze przed nią wzbudzał kontrowersje.

Maestro to niezwykła historia miłosna będąca kroniką trwającego całe życie związku Leonarda Bernsteina i Felicii Montealegre Cohn Bernstein. Produkcja jest wymieniana wśród oscarowych faworytów, będąc jednym z najważniejszych filmów tegorocznego sezonu nagród. Przedstawia historię Leonarda Bernsteina, amerykańskiego dyrygenta, kompozytora i pianisty pochodzenia żydowskiego, w którego wciela się Bradley Cooper. Charakteryzacja aktora na czele z protezą nosa miała upodobnić go do zmarłego artysty, ale nieoczekiwanie wywołała spore kontrowersje. Padają nawet zarzuty o antysemityzm.

Bradley Cooper i Carey Mulligan w kontrowersyjnym filmie Netflixa. Zobaczcie zwiastun

Aferę wywołała proteza nosa Bradleya Coopera, która nie spodobała się części widzów. Niektórzy komentujący uważają, że tak wierna charakteryzacja nie była potrzebna, szczególnie tak duży nos, aby bardziej upodobnić Coopera do żydowskiego artysty. Dla części osób jest to „obraźliwe”, inni uważają, że taka charakteryzacja prezentuje stereotypowy i karykaturalny obraz Żyda, a niektórzy wprost nazywają Coopera, który jest również reżyserem filmu, „antysemitą”.

Maestro na pełnym rozmachu zwiastunie

Do sprawy odnieśli się dzieci zmarłego kompozytora. Jamie, Alexander i Nina Bernsteinowie stanęli w obronie filmu i Bradleya Coopera. Na portalu X (Twitter) opublikowali długie oświadczenie, w którym przyznają, że ich ojciec naprawdę miał długi nos, a film ma na celu ukazać historię i prawdę o jego życia i wierna charakteryzacja jest jednym z celów, aby to osiągnąć.

GramTV przedstawia:

W obsadzie znaleźli się wymienieni już Bradley Cooper i Carey Mulligan, a także: Matt Bomer, Maya Hawke, Sarah Silverman, Josh Hamilton, Scott Ellis, Gideon Glick, Sam Nivola, Alexa Swinton i Miriam Shor.

Maestro trafi do wybranych kin w Ameryce 22 listopada. W polskich kinach film zadebiutuje w grudniu. Premierę na Netflixie zaplanowano na 20 grudnia.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!