Borderlands chwalony za wierność oryginałowi. Pierwsze reakcje na film

Radosław Krajewski
2022/05/02 15:20
0
0

Pierwsi widzowie mieli okazję zobaczyć fragmenty ekranizacji Borderlands.

Może dla niektórych będzie to zaskoczenie, ale od kilku lat powstaje filmowa adaptacja Borderlands. Łatwo było o niej zapomnieć, gdyż ostatnio słyszeliśmy o filmie prawie rok temu, gdy ogłoszono koniec prac na planie. Od tego czasu twórcy i wytwórnia Lionsgate milczeli o projekcie i jedyne co otrzymaliśmy, to zdjęcia sylwetek najważniejszych bohaterów filmu. Podczas CinemaCon studio zaprezentowało zgromadzonym na wydarzeniu widzom fragmenty ze swojej produkcji. Opinie o ekranizacji są zaskakująco pozytywne i Borderlands chwalone jest za wierność oryginałowi.

Borderlands chwalony za wierność oryginałowi. Pierwsze reakcje na film

Na imprezie zaprezentowano zaledwie minutowy materiał, ale widzowie nie mieli wątpliwości, że to produkcja pochodząca z uniwersum stworzonego przez Gearbox Software. Zarówno jeżeli chodzi o charakterystyczny styl wizualny, przez świetną rolę Jacka Blacka jako Claptrapa i Lillith graną przez Cate Blanchett, po znane z gry zwariowane motywy, w tym specyficzny humor. Padają nawet sformułowania, że to „wierna adaptacja ukochanej serii gier” czy „film wygląda jak ożywiona gra”.

GramTV przedstawia:

Lilith (Cate Blanchett), niesławna banitka z tajemniczą przeszłością, niechętnie wraca na swoją rodzinną planetę Pandora, aby odnaleźć zaginioną córkę najpotężniejszego skurczybyka wszechświata, Atlasa (Edgar Ramirez). Lilith zawiera sojusz z nieoczekiwaną drużyną - Rolandem (Kevin Hart), byłym elitarnym najemnikiem, który teraz desperacko pragnie odkupienia; Tiną Tiną (Ariana Greenblatt), szaloną ekspertką od wybuchów; Kriegiem (Florian Munteanu), umięśnionym i nierozgarniętym ochroniarzem Tiny; Tannis (Jamie Lee Curtis), naukowiec, która nie trzyma się rozsądku; i Claptrapem (Jack Black), przemądrzałym robotem. Ci nieprawdopodobni bohaterowie muszą walczyć z obcymi potworami i niebezpiecznymi bandytami, aby znaleźć i chronić zaginioną dziewczynę, która może posiadać klucz do niewyobrażalnej mocy. Los wszechświata leży w ich rękach – ale będą walczyć o coś więcej: o siebie nawzajem.

Reżyserem filmu jest Eli Roth, znany z takich produkcji jak Hostel i Życzenie śmierci. Za scenariusz odpowiada Craig Mazin, współtwórca Czarnobyla i serialowego The Last of Us. W obsadzie znajdują się: Cate Blanchett, Kevin Hart, Jamie Lee Curtis, Jack Black, Ariana Greenblatt, Florian Munteanu, Haley Bennett, Edgar Ramírez, Olivier Richters, Janina Gavankar. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!