Bloober Team tworzy „next-genową” produkcję przy współpracy z Rogue Games

Mikołaj Ciesielski
2021/11/06 09:30

Krakowski deweloper nawiązał umowę z kolejną firmą.

Bloober Team tworzy „next-genową” produkcję przy współpracy z Rogue Games

Pod koniec września Bloober Team przedstawił swoje ambitne plany na najbliższe lata. Nieco później dowiedzieliśmy się, że nowym, a zarazem największym akcjonariuszem krakowskiej spółki został Tencent. Tymczasem rodzimy deweloper nawiązał współpracę z kolejną zagraniczną firmą. Okazuje się, że twórcy m.in. The Medium oraz Layers of Fear stworzą „next-genową” produkcję wraz z Rogue Games.

Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani współpracą z Rogue przy tym niesamowitym projekcie. Jesteśmy dumni z tego, że tworzymy gry, które przekraczają granice oryginalności oraz immersji i jesteśmy zachwyceni, że możemy współpracować z firmą, która podziela naszą wizję” – skomentował Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Podziwiliśmy mroczne i wspaniałe gry Bloober od lat, dlatego od razu wiedzieliśmy, że jest to jedyny zespół, który może sprostać tej szalonej, fajnej koncepcji. Na dziś to tyle – niezapomniane, oryginalne, niesamowite gry wymagają czasu i staranności – nie możemy się jednak doczekać, by ujawnić szczegóły dotyczące tego projektu w późniejszym terminie” – dodał dyrektor generalny Rogue Games, Matt Casamassina.

Niestety deweloperzy nie podzielili się żadnymi informacjami na temat produkcji. Wiadomo jedynie, że tytuł jest opracowywany z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach, a całość ma być czymś „nowym i przerażającym”. Patrząc na dotychczasowe gry rodzimego studia, możemy więc zakładać, że i tym razem twórcy dostarczą nam psychologiczny horror. Na szczegóły musimy jednak poczekać.

Na koniec przypomnijmy, że ostatnie dzieło studia Bloober Team, czyli wspomniane na początku wiadomości The Medium, dostępne jest na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Gra znajduje się też w usłudze Xbox Game Pass. Jeśli jesteście ciekawi naszej opinii na temat wspomnianej produkcji, to serdecznie zapraszamy Was do lektury: Recenzja The Medium – mistrzowie horroru w swoim najambitniejszym dziele.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!