Bloober Team na nowego inwestora. Jest nim firma Tencent

Mikołaj Ciesielski
2021/10/08 15:51
1
0

Międzynarodowa korporacja stała się największym akcjonariuszem krakowskiej spółki.

Bloober Team na nowego inwestora. Jest nim firma Tencent

Pojawiające się od jakiegoś czasu plotki stały się rzeczywistością. Bloober Team ma nowego inwestora, którym okazał się Tencent. Zależna od wspomnianej firmy Serene Century Limited nabyła od Rockbridge TFI 3,88 mln akcji krakowskiego studia, stanowiących około 22% wszystkich akcji spółki. Oznacza to, że Tencent stał się największym akcjonariuszem Bloober Team.

Jesteśmy zaszczyceni zainteresowaniem Tencenta i cieszymy się, że możemy powitać go jako naszego nowego akcjonariusza. To transakcja na rynku kapitałowym pomiędzy Rock-bridge i Tencentem i jako taka nie była związana z bieżącą działalnością komercyjną naszej spółki. Bardzo doceniamy zaś ogromną wiedzę branżową i cały ekosystem, jaki posiada nasz nowy inwestor. Cieszymy się, że mamy go na pokładzie. Jednocześnie chcielibyśmy podziękować firmie Rockbridge za wiarę w nas i bycie jednym z naszych kluczowych udziałowców przez wiele lat podczas naszej podróży” – powiedział Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Z kilkuosobowego studia w 2008 roku rozrośliśmy się do 150-osobowego zespołu i liczymy na więcej. Jestem dumny, że mogę prowadzić tak utalentowany i kreatywny zespół. Zaufanie, które otrzymaliśmy od Konami, Private Division/Take-Two, a teraz od Tencenta jest wspaniałym dowodem wiary w nasz zespół i strategię. Mówiłem już o tym wcześniej – ale warto powtórzyć przy tej okazji – polski rynek gier wchodzi w fazę dojrzałości. Powoli kończy się faza spekulacji, a rozpoczyna weryfikacja fundamentów i prawdziwej wartości. Jestem dumny, że Bloober Team rozpoczyna ten cykl na naszym rynku” – dodaje Babieno.

Warto również wspomnieć, że w lipcu firma Tencent przejęła studio Sumo Digital, twórców m.in. Hood: Outlaws and Legends oraz Sackboy: A Big Adventure, za kwotę 1,27 miliarda dolarów. Natomiast w styczniu bieżącego roku koncern nabył większość udziałów w Klei Entertainment, które na swoim koncie ma takie tytuły jak Don’t Starve czy Mark of the Ninja oraz wykupiła mniejszościowe udziały w Dontnod Entertainment (m.in. Life is Strange)

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
bajera77
Gramowicz
08/10/2021 16:35

Jeszcze tam chińczyków nie było.