Beta Diablo 4 z obiecanymi poprawkami. Większa stabilność i krótsze kolejki

Mikołaj Ciesielski
2023/03/19 09:45

Pierwszy etap testów kończy się już jutro.

Beta Diablo 4 z obiecanymi poprawkami. Większa stabilność i krótsze kolejki

W piątek – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – ruszyły beta testy Diablo 4 dla osób, które zdecydowały się na złożenie zamówienia przedpremierowego. W sieci dość szybko zaczęły jednak pojawiać się doniesienia o sporych problemach w postaci długich kolejek i słabej optymalizacji, a także o błędach technicznych. Kilka godzin później Blizzard zapewnił natomiast, że pracuje nad stosownymi poprawkami. Okazuje się, że deweloperzy nie rzucali słów na wiatr i przygotowali aktualizację.

Blizzard wprowadził zapowiadane poprawki do bety Diablo 4

Kilka godzin temu na oficjalnym forum Blizzarda pojawił się wpis, w którym jeden z community managerów poinformował o aktualizacji serwerów. Wprowadzone przez deweloperów zmiany powinny pozytywnie wpłynąć na stabilność bety Diablo 4, a także skrócić czas oczekiwania w kolejkach. Zapowiedziano także, że twórcy w następnej kolejności zajmą się innymi problemami i usterkami zgłaszanymi przez graczy.

Warto pamiętać, że pierwszy etap testów Diablo 4 kończy się jutro – 20 marca – o 20:00 czasu polskiego. W najbliższy piątek – 24 marca – o 17:00 czasu polskiego rozpocznie się jednak otwarta beta, dzięki której nadchodzącą produkcję Blizzarda będą mieli okazję sprawdzić wszyscy zainteresowani. Pozostaje mieć nadzieję, że w trakcie przyszłotygodniowych testów gracze nie będą musieli mierzyć się z problemami, które pojawiły się w ten weekend.

Na koniec przypomnijmy, że Diablo 4 zmierza na komputery osobiste, a także konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Gra ma zadebiutować na wymienionych platformach 6 czerwca. Warto wspomnieć, że tuż przed startem testów beta Blizzard opublikował gameplay prezentujący tryb kooperacji, który nie przypadł do gustu graczom czekającym na nową odsłonę Diablo.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!