Oświadczenie Blizzarda dotyczące problemów bety Diablo IV. Nadchodzą poprawki

Wincenty Wawrzyniak
2023/03/18 14:30

Deweloperzy poinformowali, że pracują już nad poprawkami, ale na razie liczba graczy mogących dołączyć do gry będzie ograniczana.

Jak zapewne wszyscy już doskonale wiecie, wczoraj wystartowały beta-testy gry Diablo IV. Również wczoraj informowaliśmy Was o dość poważnych problemach, przez które wielu graczy nie może w ogóle rozpocząć zabawy.

Teraz natomiast sam Blizzard Entertainment opublikował oficjalne oświadczenie, w którym poinformował, że zdaje sobie sprawę z problemów, które przede wszystkim powodują długie czekanie w kolejkach i rozłączanie się z serwerami.

Oświadczenie Blizzarda dotyczące problemów bety Diablo IV. Nadchodzą poprawki

Diablo IV – beta z problemami. Twórcy reagują

Choć twórcy pracują już nad poprawkami, tak do czasu ich implementacji liczba graczy, którzy mogą dołączyć do zabawy, będzie ograniczana. Deweloperzy tłumaczą, że w takim przypadku osoby, którym uda się dostać na serwer, będą mogły liczyć na płynną rozgrywkę i nie martwić się utratą połączenia (aczkolwiek błędy wyrzucające z serwerów i tak się zdarzają, a mogą nawet skutkować usunięciem postaci).

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Oprócz tego dowiedzieliśmy się, że licznik czekania w kolejce nie działa tak, jak powinien – dlatego zalecane jest czekanie aż do momentu zalogowania. Na koniec poinformowano, iż trwają także prace nad poprawkami dotyczącymi optymalizacji, ze szczególnym naciskiem na wysokie obciążenie GPU i pamięci RAM.

Przypomnijmy jeszcze na koniec, że gra Diablo IV zadebiutuje na rynku 6 czerwca bieżącego roku na wspomnianych platformach sprzętowych. Po więcej informacji zapraszamy do naszej encyklopedii.

Komentarze
2
Xeoo
Gramowicz
18/03/2023 16:27

Swietna taktykz. Rozdac w ramach promocji i pre orderow mase kluczy do zamknietych testow poczym wpuscic 1/3. Reszcie pokazac komunikat o braku licencji, potem odnosic sie na forach do wszystkich innych kodow bledow procz tego jednego ;)

ZubenPL
Gramowicz
18/03/2023 15:08

iż trwają także prace nad poprawkami dotyczącymi optymalizacji, ze szczególnym naciskiem na wysokie obciążenie GPU i pamięci RAM. Akurat to są jakieś wycieki pamięci i o dziwo dzieją się głównie na sprzętach z dużą liczbą pamięci jak 3090 czy 7900xt i 32gb ramu.